Fadak.IR راهکارهای فدک
English Русский العربية فارسی
مقالات مدیریت مطالعات زبان


/ هنر و رسانه / فاوا

کاربردهای هوش‌مصنوعی


         کاربرد‌های یادگیری ژرف (Deep Learning)
      کاربرد هوش مصنوعی در سلامت
      هوش مصنوعی در آموزش

تقریبا پارسال بود که ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت گوگل، طی پُستی در وبلاگ این شرکت اعلام کرد که جهان در حال گذر از حالت Mobile-first به حالت AI-first است و شرکت گوگل تمام محصولاتش را با این محوریت توسعه می‌دهد. بنابراین واضح است که در این جهانِ AI-first استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محصولات و آموزش مفاهیم و کاربرد‌های آن برای کارآفرینان و مهندسان بسیار حا‌یز اهمیت است.
یادگیری ژرف و شبکه‌های عصبی مصنوعی، شاخه‌ای از یادگیری ماشین‌اند که از ساختار لایه‌ای مغز انسان و سلول‌های عصبی متصل به هم الگو گرفته اند.
سلول عصبی (Neuron) و مدل مصنوعی آن (Artificial Neuron)
شبکه عصبی ژرف (Deep Neural Network) متشکل از چند لایه از Artificial Neuron‌های متصل به هم

کاربرد‌های یادگیری ژرف (Deep Learning)

۱. برچسب گذاری خودکار تصاویر
زمانی که تصاویر خود را در Google Photos ذخیره می‌کنید، این تصاویر به صورت خودکار، برچسب گذاری و دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال تصاویر مربوط به یک شخص خاص در یک دسته و تصاویر مربوط به مناظر طبیعی در دسته‌ای دیگر قرار می‌گیرند و برای جستجو کافی است یک عکس جدید از یک نفر بگیرید و آن عکس را در آلبوم تصاویر جستجو کنید. خواهید دید که تمام عکس‌هایی که فرد مورد نظر در آنها حضور داشته ظاهر خواهند شد.
استفاده از یک شبکه عصبی ژرف از نوع CNN برای برچسب گذاری خودکار در Google Photos
۲. تبدیل گفتار به نوشتار
تبدیل گفتار به نوشتار، یکی از جالب‌ترین کاربرد‌های یادگیری ماشین است که این روزها در بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایل (برای مثال کیبور گوگل) استفاده شده و شاهد دقت بسیاربالای آن حتی برای زبان فارسی هستیم.
استفاده از شبکه عصبی بازگشتی ژرف در سیستم بازشناسی گفتار شرکت گوگل باعث بهبود ۳۰ درصدی عملکرد آن گردیده است
۳. رتبه بندی صفحات وب
زمانی که عبارتی را در موتور جستجوی گوگل جستجو می‌کنید، نتایج حاصل، بر اساس حدوداً ۱۰۰ معیار مختلف (Ranking Signals) برای شما مرتب می‌شوند که بسیاری از این ۱۰۰ معیار راز‌هایی‌اند که کسی خارج از گوگل از آنها اطلاعی ندارد. با این حال طبق اعلام این شرکت، سومین سیگنال مهم و تاثیر گذار در بین این صد سیگنال، یک شبکه عصبی ژرف به نام RankBrain است که در سال ۲۰۱۵ در آزمایشگاه Google Brain ساخته شده است.
شبکه عصبی RankBrain، سومین سیگنال تاثیر گذار در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل
۴. پاسخ دهی خودکار در نرم‌افزار‌های پیام‌رسان
اگر با Google Allo کار کرده باشید، حتما دقت فوق‌العاده بالای آن در پاسخ‌های پیشنهاد شده به ازای پیام‌ها، شما را شگفت‌زده کرده است. این سیستم که برای اولین بار در نرم‌افزار Gmail مورد استفاده قرار گرفت، در ابتدا توسط یک شبکه عصبی مصنوعی ساده، پیام را بررسی می‌کند تا بتواند تشخیص دهد که آیا می‌تواند به آن پاسخ خوبی بدهد یا خیر. درصورتی که پاسخِ این شبکه مثبت بود، با استفاده از یک شبکه عصبی بازگشتی ژرف پاسخ مناسب تولید می‌شود.
استفاده از شبکه عصبی بازگشتی برای تولید پاسخ مناسب در اپلیکیشن Gmail
۵. توصیف تصاویر
توصیف یک تصویر (یا یک ویدیو) در یک یا چند جمله، یکی از جالب‌ترین و هیجان‌انگیز‌ترین کاربرد‌های هوش مصنوعی در بینایی ماشین است و به ما کمک می‌کند ماشین‌هایی بسازیم که اشیاء دیده شده را واقعاً درک کنند. همینطور در روش معکوس می‌توان از روی توصیفات متنی، یک تصویر نسبتا واقعی تولید کرد. با این تفاسیر، تصور تولید یک فیلم از روی فیلمنامه، موضوع دور از انتظاری نیست!
در این تصویر، توصیف دو ماشین مختلف از یک عکس با انسان مقایسه شده است
۶. تخمین میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی در صورت استفاده از سلول‌های خورشیدی
با توجه به هزینه‌های بالای تولید انرژی، تاثیرات آن بر زیست بوم و مشکلات مربوط به استفاده از انرژی‌های تجدید ناپذیر، بهینه‌سازی مصرف انرژی یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین چالش‌هایی است که هوش مصنوعی به دنبال حل آن است. برای مثال، خیلی از استارتاپ‌ها در کشور‌های پیشرفته به دنبال استفاده از هوش مصنوعی در کنتور‌های برق و آب و مدیریت الگوی مصرف انرژی از این طریق هستند.
پروژه Google Sunroof با تحلیل عکس‌های ماهواره‌ای از پشت بام خانه و میزان آفتاب در ساعات مختلف شبنه‌روز، به شما می‌گوید اگر از سلول خورشیدی برای تولید انرژی استفاده کنید، چقدر در هزینه مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهید کرد.
پروژه Google Sunroof با تحلیل عکس‌های ماهواره‌ای از پشت بام خانه و میزان آفتاب در ساعات مختلف شبنه‌روز، به شما می‌گوید اگر از سلول خورشیدی برای تولید انرژی استفاده کنید، چقدر در هزینه مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهید کرد.
۷. تبدیل طرح اولیه (Mockup) به کد HTML
با ظهور کامپیوتر‌ها، برنامه‌نویس‌ها، نرم‌افزار‌هایشان را جایگزین بسیاری از افراد خبره و مشاغل کردند، اما به نظر می‌رسد این بار نوبت خودشان است. محققان با استفاده از یادگیری ژرف توانسته‌اند Mockup‌های طراحی شده توسط UX Designer‌ها را به کد HTML تبدیل کنند. با این تفاسیر انتظار برنامه‌نویسی از کامپیوتر‌ها نیز انتظار دور از ذهنی نیست!
تبدیل طرح اولیه وبسایت به کد قابل پیاده‌سازی توسط شبکه عصبی ژرف
۸. اتوموبیل خودران
یکی از جذاب‌ترین و پردرآمدترین شغل‌ها در سال ۲۰۱۸ طراحی اتوموبیل‌های خودران است که تماما بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ژرف بنا نهاده شده است. با اینکه هنوز تا قابل استفاده شدن این سیستم‌ها در زندگی روزمره فاصله داریم اما شرکت‌هایی مثل Waymo و Tesla به صورت خیلی جدی در حال کار و پژوهش در این حوزه هستند و به زودی شاهد فراگیر شدن این سیستم‌ها و همینطور پهباد‌های خودمختار خواهیم بود.
استفاده از اتوموبیل‌های خودران می‌تواند باعث افزایش ایمنی و کاهش خطرات ناشی از رانندگی شود
۹. تولید خودکار مراحل جدید در بازی‌ها
در تولید سناریوها، داستان‌ها و مراحل بازی که توسط هوش مصنوعی ساخته می‌شوند، گاهاً شاهد خلاقیت‌های امیدوار کننده‌ای هستیم...
تولید مراحل جدید بازی با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ژرف
۱۰. تشخیص چهره از پشت دیوار
دانشگاه MIT طی یک تحقیق، سیستمی ساخته که با استفاده از امواج RF قادر است موقعیت و حرکت انسان‌ها در پشت دیوار را تشخیص دهد.
اما این کافی نیست...
معمولا بیشترین سرمایه‌گزاری‌ای که بر روی هوش مصنوعی می‌شود برای تحقیقات نظامی است. چند ماه پیش بود که ارتش آمریکا خبر ساخت سیستمی بر اساس یادگیری ژرف را داد که قادر است چهره فرد را از پشت دیوار و در تاریکی تشخیص دهد.
۱۱. تنظیم‌هارمونی رنگ‌ها در تصویر
اگر با نرم‌افزار‌های ویرایش تصاویر مانند Adobe Photoshop کار کرده باشید، احتمالا ابزارهای تنظیم‌هارمونی رنگ را دیده اید. هوش مصنوعی و شبکه‌های عصبی ژرف یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار اند.
در سمت راست‌ترین تصویر،‌هارمونی رنگ‌ها جوری توسط هوش مصنوعی تنظیم شده که انگار نقاشی از ابتدا متعلق به مستربین بوده
۱۲. یادگیری و استخراج سبک
هوش مصنوعی قادر است با نگاه کردن به یک تصویر، موسیقی، فیلم یا ...، سبک (Style) آن را یادگرفته و استخراج کند. سپس این سبک را روی تصویر، موسیقی یا ... دیگر اعمال کند.
اعمال سبک تصویر شماره ۲ بر روی تصویر شماره ۱
اعمال سبک تابلوی جیغ بر روی تصویر ما در دفتر کارمون :)
اعمال سبک یک نقاشی بر روی تصویر واقعی
۱۳. طراحی لباس بر اساس سلیقه کاربر
این روز‌ها بیشتر سایت‌های خرده‌فروشی آنلاین، از سامانه‌های پیشنهاد دهنده (Recommender Systems) برای پیشنهاد محصولات به کاربران خود و افزایش Conversion Rate بهره می‌برند، با این حال محققان پا را فرا تر گذاشته و اقدام به ساخت الگوریتم هوشمندی برای طراحی و تولید یک لباس جدید بر اساس سلیقه کاربر کرده اند.
استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی مد و پوشاک
استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی مد و پوشاک
۱۴. انجام بازی‌‌های ویدیویی
هوش مصنوعی ساخت شرکت Google DeepMind موسوم به DQN می‌تواند بازی‌های آتاری را حتی بهتر از انسان بازی کند.
۱۵. انجام بازی‌های صفحه‌ای مانند شطرنج و GO
هوش مصنوعی ساخت شرکت Google DeepMind موسوم به AlphaGo توانست لی سدول، قهرمان جهان در بازی Go را شکست دهد. لازم به ذکر است بازی Go به مراتب پیچیده‌تر و سخت تر از بازی شطرنج است. برای آشنایی بیشتر با تاریخچه مسابقات و بازی‌ها بین انسان و هوش مصنوعی می‌توانید به پست مربوط به نبرد انسان و هوش مصنوعی مراجعه کنید.
هوش مصنوعی AlphaGo برای بازی از شبکه عصبی ژرف استفاده می‌کند
هوش مصنوعی AlphaGo برای بازی از شبکه عصبی ژرف استفاده می‌کند
۱۶. تبدیل تصویر به تصویر
یکی از کاربرد‌های جالب هوش مصنوعی تبدیل تصویر به تصویر است. برای مثال تبدیل یک نقاشی به شی واقعی آن، تبدیل یک تصویر سیاه و سفید به معادل رنگی آن، تبدیل یک اسب به گورخر، تبدیل عکس ماهواره‌ای به نقشه متناظر و ...
۱۷. آهنگسازی
هوش مصنوعی می‌تواند به تعدادی موسیقی (مثلا موسیقی‌های ساخته شده توسط بتهوون) گوش کرده و یک موسیقی جدید از همان توزیع (با همان سبک) بسازد.
۱۸. نقاشی
هوش مصنوعی میتواند با مشاهده تعدادی نقاشی، نقاشی‌هایی شبیه به نقاشی‌های یاد گرفته شده را بکشد و یا نقاشی‌های شما را با استفاده از مفاهیمی که یاد گرفته تکمیل کند. به عنوان نمونه می‌توانید به وبسایت https://www.autodraw.com مراجعه کنید.
نمونه نقاشی‌های کشیده شده توسط هوش مصنوعی
نمونه نقاشی‌های کشیده شده توسط هوش مصنوعی
۱۹. تشخیص چهره
یکی از کاربردی‌ترین ایده‌های هوش مصنوعی، تشخیص چهره است. از این سیستم‌ها برای مقاصد امنیتی مانند قفل درب‌ها یا گوشی‌های موبایل، سیستم‌های حضور و غیاب و البته برای یافتن و تعقیب مجرمان یا کهنسالان در معابر استفاده می‌شود.
طبق اعلام دولت چین، طی دو سال گذشته، ۲۰۰۰ مجرم در این کشور توسط سیستم تشخیص چهره Skynet در معابر دستگیر شده اند.
تشخیص چهره با استفاده از هوش مصنوعی
تشخیص چهره با استفاده از هوش مصنوعی
۲۰. دستیار‌های هوشمند
همه سیستم‌عامل‌های امروزی، یک دستیار هوشمند دارند که می‌تواند با فرامین صوتی، انجام بعضی از کار‌ها را ساده تر کند. مانند Google Assistant در اندروید، Siri در iOS و Cortana در Windows . با این حال چند ماه پیش در کنفرانس Google IO 2018، ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت گوگل به معرفی نسخه جدید دستیار هوشمند گوگل پرداخت که موجب شگفتی جهانیان شد. قلم ما از توصیف دقیق آن قاصر است و پیشنهاد می‌دهیم برای آشنایی، ویدیوی زیر را مشاهده کنید اما به نظر می‌رسد تخیل پشت فیلم Her در حال نزدیک شدن به واقعیت است.
۲۱. ترمیم تصویر (Image In-painting)
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بخش‌هایی از عکس به دلایلی از بین رفته! هوش مصنوعی، به سادگی و با دقت بالا قادر به ترمیم بخش‌های از بین رفته است.
۲۲. توسعه تصویر (Image Out-painting)
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، هوش مصنوعی قادر است یک عکس را توسعه داده و بخش‌هایی را به آن بیافزاید.
۲۳. باز کردن چشم‌های بسته در عکس
با استفاده از هوش مصنوعی در دوربین‌های دیجیتال، دیگر نگران بسته شدن چشم‌های خود هنگام عکاسی نباشید. هوش مصنوعی قادر است چشم‌های شما را باز کند!
۲۴. حذف قطرات باران از تصویر
همانطور که در شکل زیر مشخص است، هوش مصنوعی قادر است قطرات باران در تصویر ثبت شده از دوربین را حذف کرده و به تصویر واضح تری دست یابد.
۲۵. طراحی روکش دندان
هوش مصنوعی حتی قادر است روکش دندان را با دقتی بسیار بهتر از دندانپزشک طراحی کند.
۲۶. همگام‌سازی لب‌ها در ویدیو با صدا‌هایی غیر از صدای اصلی
بعد از مشاهده ویدیوی زیر، دیگر حتی به چشم‌های خود نیز اعتماد نخواهید کرد. این ویدیو نشان می‌دهد که چگونه می‌توان به کمک هوش مصنوعی صدایی که متعلق به یک ویدیوی دیگر است (یا حتی به صورت fake از صدای فرد ساخته شده است) را روی تصویر گذاشت به‌طوری که حرکت لب‌های گوینده در تصویر کاملا بر صدا و گفتار منطبق شود.
۲۷. جستجوی تصاویر با انجام حرکات مرتبط
پروژه Move Mirror یک پروژه سرگرم کننده است که با استفاده از آن می‌توانید جلوی دوربین حرکت‌هایی را ضبط کرده و تصاویر مرتبط با آن حرکت را جستجو کنید...
۲۸. شما هم رقاص شوید
پروژه Everybody dance now به شما اجازه می‌دهد یک فیلم از رقص ناشیانه خود گرفته و آن را با یک ویدیوی رقص حرفه‌ای ترکیب کنید. نتیجه حیرت آور خواهد شد!
۲۹. رقابت در محیط‌های چند عامله
چند هفته پیش خبر مسابقه بین قهرمان‌های بازی Dota 2 و هوش مصنوعی OpenAI Five تیتر اول خیلی از خبرگزاری‌ها شد. OpenAI Five یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته است که می‌تواند همانند یک انسان Dota 2 بازی کرده و تصمیمات استراتژیک بگیرد. در واقع این مسابقه نشان داد که هوش مصنوعی می‌تواند در بسیاری از تصمیمات استراتژیک همچون حمل و نقل شهری موفق باشد.
۳۰. شما چی فکر می‌کنید؟!
همانطور که پیشتر ذکر شد، کاربرد‌های هوش مصنوعی به موارد بالا ختم نمی‌شوند و روز به روز شاهد استفاده از هوش مصنوعی در تولید محصولات، صنایع نظامی، علوم پزشکی، کسب و کار، صنعت و ... هستیم. از این رو، کاربرد ۳۰ را باز گذاشتیم تا شما آن را در کامنت‌ها بنویسید. این کاربرد می‌تواند موضوع پایان‌نامه شما، محصول تولیدی و یا فقط یک ایده خام در ذهن شما باشد...

دفعه بعد که کمی تحت تأثیر یک برنامه فشرده یا ضرب الاجل در پیش روی زندگیتان قرار گرفتید،حتما اجازه دهید هوش مصنوعی به شما کمک کند؛ زیرا هوش مصنوعی علاوه بر قابلیت‌های تولید متن، می‌تواند به شما کمک کند تا با مهارت‌های مدیریت زمان مؤثرتر، بهره‌ورتر و کارآمدتر شوید.
چه به دنبال اولویت بندی لیست کارهای خود باشید، چه به دنبال یک پروژه بزرگ باشید یا به سادگی روز خود را به طور موثر پشت سر بگذارید، هوش مصنوعی می‌تواند توصیه‌های شخصی برای فعالیت‌های روزانه شما ارائه دهد؛ تا  از زمان خود نهایت استفاده را ببرید؛ پس در ادامه این مطلب همراه و یاور ما باشید، تا بدانید چگونه از این ابزار برای برنامه ریزی زمان خود استفاده کنید.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
۱. در مورد نحوه اولویت بندی وظایف خود مشاوره دریافت کنید.
هوش مصنوعی می‌تواند به شما در مورد روش‌های رایج اولویت‌بندی وظایف، مانند ماتریس آیزنهاور، روش ABCD، و روش MoSCoW مشاوره دهد. همچنین می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین روش بر اساس نیازها و اهداف خاص خود کمک کند؛ تا از بهترین راه به اهداف خود برسید.
به عنوان مثال، تصور کنید که یک برنامه فشرده برای روز خود دارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید. وظایف خود را در هوش مصنوعی وارد کنید، از آن بخواهید تا آن وظایف را در یک ماتریس آیزنهاور دسته بندی کند و در یک لحظه  به شما کمک کند درک بهتری از اولویت‌های شما پیدا کنید.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
لازم هست بدانید این رویکرد به نام رئیس جمهور ایالات متحده، دوایت دی. آیزنهاور، نامگذاری شده است، که زمانی فلسفه رئیس سابق کالج در مورد مدیریت زمان را در یک سخنرانی نقل کرد.
آیزنهاور می‌گوید: “من دو نوع مشکل دارم، اضطراری و مهم. فوری مهم نیست، و مهم هرگز فوری نیست.”
با پیروی از این خط فکری، رویکرد ماتریس آیزنهاور به شما کمک می‌کند تا وظایف را بر اساس اهمیت و فوریت آنها مرتب کنید. این یک راه سریع برای کمک به شماست تا بفهمید چه چیزی واقعاً سزاوار توجه شماست و باید روی آن کار کنید، که البته هوش مصنوعی به شماکمک میکند به راحتی متوجه ان شوید.
برای یک رویکرد متفاوت، هوش مصنوعی همچنین می‌تواند وظایف شما را بر اساس روش ABCD ساده کند. این یکی دیگر از رویکردهای محبوب مدیریت زمان کار است، و ربات چت استفاده از آن را بسیار ساده می‌کند. در اعلان، وظایف خود را برای روز فهرست کنید و از آن بخواهید که روش ABCD را اعمال کند.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
اگر فهرستی از کارهای معلق و انجام نشده دارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، هوش مصنوعی می‌تواند حدس بزند که با استفاده از روش ABCD کدام یک از آنها مهم‌ترین هستند. حتی اگر با مرتب‌سازی اولیه برنامه موافق نیستید، این یک راه سریع برای سنجش اولویت‌های کاری روزانه شماست.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
همانطور که این مثال نشان می‌دهد، ربات چت فعالیت‌های شما را به تکالیفی که نیاز به توجه فوری دارند (مانند کار کردن در شیفت روزانه)، و همچنین کارهایی که می‌توانند برای مدت کوتاهی پشت سر هم انجام شوند (مانند پاسخ دادن به تماس با شما) مرتب می‌کند.
البته پیشنهاد میکنیم هنگام ایجاد این درخواست خود، تا حد امکان دقیق باشید و از بیان مجدد سؤال یا ایجاد اولین پاسخ خود دریغ نکنید، تا بهترین برنامه ریزی را داشته باشید. در این مورد، در صورت تمایل، تمام موارد موجود در لیست کارهای خود را فهرست کنید، و توجه داشته باشید که کدام کارها به زمان حساس هستند یا در غیر این صورت حیاتی هستند.
اگرچه یادگیری نحوه نوشتن اعلان‌های موثر هوش مصنوعی می‌تواند کمی به زمان و آزمایش نیاز داشته باشد، اما ارزش تلاش بیشتر شما را دارد. در بیشتر موارد، دادن اطلاعات زیادی به و بیش از حد به چت بات برای کار، و همچنین درگیر شدن در پرسش‌ها و توضیحات تکمیلی مکالمه، پاسخ‌های مفیدتری را ارائه می‌دهد و باعث میشود  شما به نتایج بهتری برسید.
خوب است بدانید هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند تعیین کنید که کدام یک از وظایف شما بیشتر مستحق توجه شما است. برای هر کسی که زیر بار مسئولیت‌های معلق و بیش از اندازه زیادی می‌رود، این یک راه ساده است تا به فناوری اجازه دهید کمی تصمیم گیری را برای شما به عهده بگیرد.
۲. سرعت کار خود را با هوش مصنوعی ساده کنید.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
بسته به حرفه شما، هوش مصنوعی همچنین می‌تواند توصیه‌های خاصی برای سرعت بخشیدن به سرعت کار شما ارائه دهد. در این مثال، ما از ربات چت خواستیم تا به یک مشکل معمول پاسخ دهد: خواندن و پاسخ به ایمیل‌ها.
برای این درخواست، هوش مصنوعی یک سری توصیه‌های کلی در مورد استفاده از الگوها و لغو اشتراک تا حد امکان ارائه کرده است. با این حال، شما همچنین می‌توانید برای دریافت توصیه‌های خاص تر برای این مسائل نیز تمرین کنید.
در این مورد نیز، ما از هوش مصنوعی خواستیم تا زمان تلف شده برای ایمیل‌های بی‌اهمیت را آزاد کند. فهرستی طولانی از توصیه‌ها، از جمله نکاتی برای برقراری ارتباط با زبان واضح و دوری از مکالمات غیرضروری ارائه می‌کرد.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
برای اقدام پیشگیرانه تر، ربات چت(هوش مصنوعی) همچنین می‌تواند راه‌هایی برای خودکارسازی برخی از کارهای روتین شما پیدا کند. برای این مثال، ما از هوش مصنوعی خواستیم تا برخی از ایده‌های اتوماسیون را برای یک مشاور املاک ارائه دهد.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
هوش مصنوعی نکات متعددی را در رابطه با بازاریابی ایمیلی، تورهای مجازی، و خدمات سندیکایی فهرست اموال ارائه کرده است که می‌تواند به مشاوران املاک کمک کند تا در خط کار خود موفق شوند و در عین حال در زمان صرفه جویی کنند. برای راهنمایی‌های خاص تر، از چت بات بخواهید تا در مورد مدیریت زمان در حرفه خود توصیه‌هایی ارائه کندو ببینید که به چه نتیجه‌هایی میرسید.
۳. یک پروژه بزرگ را به بخش‌های قابل مدیریت تقسیم کنید.
یکی دیگر از جنبه‌هایی که هوش مصنوعی می‌تواند در آن به شما کمک کند این هست پروژه‌های بزرگ را از بین ببرید، چه در حال برنامه ریزی برای بازسازی خانه، چه در حال تغییر شغل یا حتی راه اندازی یک پادکست باشد، فرق نمیکند هوش مصنوعی میتواند به شما کمک کند. در این مورد، ما از ربات چت خواستیم تا به فرآیند تمیز کردن اتاق کمک کند – چیزی که برای بسیاری از مردم کمی طاقت‌فرسا است – تا بسیار سریع‌تر و آسان‌تر شود؛ در مواردی مانند این، حتی می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید نقش‌های مختلفی را به عهده بگیرد. در این مورد، ما اطلاعات را مانند یک سازمان‌دهنده حرفه‌ای با تمرکز بر انجام هرچه سریع‌تر و کارآمدترین فرآیند ارائه کردیم.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
هوش مصنوعی میتواند مجموعه‌ای از نکات را برای شلوغ کردن کارآمدتر ارائه دهد، کع بسیاری از آنها بر سرعت بخشیدن به فرآیند تمرکز داشتند، مانند توصیه به تصمیم گیری سریع در مورد نگهداری یا اهدای یک کالای خاص.
پس حواستان باشد که دفعه بعد که پروژه بزرگی دارید، ببینید که آیا هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند مراحل را مرتب کنید تا آن را مدیریت‌پذیرتر و کارآمدتر کنید. ربات چت فقط ممکن است توصیه درستی برای کمک به سرعت بخشیدن به کل کار ارائه دهد.
۴. نکات شخصی صرفه جویی در زمان را دریافت کنید.
از ربات بخواهید نکات صرفه جویی در زمان ارائه دهد. درخواست‌ها را متناسب با نیازهای خاص خود تنظیم کنید (به عنوان مثال، “ارائه نکات صرفه جویی در زمان برای افرادی که رفت و آمد طولانی دارند” یا “ارائه نکات صرفه جویی در زمان برای توسعه دهندگان نرم افزار”).
در این مورد، نکاتی را برای صرفه جویی در زمان برای افرادی که با اهمال کاری دست و پنجه نرم می‌کنند درخواست کردیم. به هر حال، تمایل به به تعویق انداختن کار یکی از بزرگترین اشتباهات مدیریت زمان است که بسیاری از افراد هر از گاهی با آن مواجه می‌شوند. برای این درخواست، ما به طور خاص بر تعلل در مورد کارهای خانه تمرکز کردیم.
4 راه برای استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت زمان
هوش مصنوعی توصیه‌های عملی زیادی در مورد حذف مراحل غیر ضروری و تجسم نتیجه نهایی برای ایجاد انگیزه ارائه کرد. با توجه به حجم انبوهی از اطلاعاتی که هوش مصنوعی می‌تواند از آن استخراج کند، احتمالاً می‌تواند گزینه‌های صرفه جویی در زمان را برای موقعیت شما نیز پیشنهاد کند. به یاد داشته باشید که برای دریافت بهترین مشاوره، اعلان‌های دقیق و مشخصی ارائه دهید و به عبارتی موقعیت خود را به بهترین شکل شرح دهید تا به بهترین پاسخ برسید.
با هوش مصنوعی در زمان صرفه جویی کنید.
در بیشتر موارد، فناوری‌های هوش مصنوعی می‌توانند به ساده‌سازی بهره‌وری و مهارت‌های مدیریت زمان شما کمک کنند؛ به همین دلیل توصیه میکنیم با کمک گرفتن از ربات چت از طریق مراحل فوق آزمایش کنید تا با چند دستور ساده از زمان خود نهایت استفاده را ببرید.

کاربرد هوش مصنوعی در سلامت

کاربردهای AI شامل موتور جستجوهای پیشرفتهٔ وب (مثل گوگل)، سامانه توصیه‌گر (که توسط یوتیوب، آمازون و نتفلیکس استفاده شده‌اند)، فهم زبان انسان‌ها (همچون سیری، دستیار گوگل و الکسا)، خودروهای خودران (مثل تسلا)، تصمیم‌گیری خودکار و رقابت در بالاترین سطوح سامانه‌های بازی استراتژیک (همچون شطرنج و گو).

صنایع بسیاری توسط هجوم تکنولوژی جدید در عصر اطلاعات مختل شده اند. بهداشت و سلامت هم ازاین دسته مستثنی نیستند. خصوصا در زمینه‌ی اتوماسیون، فراگیری ماشین، هوش مصنوعی، پزشکان، بیمارستانها، شرکت‌های بیمه و صنایع مربوط به سلامت و بهداشت همگی متاثر از این قضیه هستند البته نسبت به صنایع دیگر، بیشتر موارد تاثیرات مثبت هستند. طبق گزارشی از CB Insight تقریبا 86 درصد از سازمانهای تامین بهداشت و سلامت، شرکت‌های علم زندگی و فروشندگان فناوری به خدمات بهداشتی از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این سازمانها میانگینی برابر 54 میلیون دلار را تا سال 2020 بر روی پروژه‌های هوش مصنوعی سرمایه گذاری خواهند کرد. آنها بدنبال چه راه حل‌هایی هستند؟ این بخش ده مورد از تاثیرات هوش مصنوعی بر سلامت و بهداشت را در زمان حال و آینده بیان می‌کند.
1- کنترل پیشینه‌ی پزشکی و سایر اطلاعات
از آنجا که اولین قدم در سلامت و بهداشت جمع آوری و بررسی اطلاعات ( مانند پیشینه‌ی پزشکی و تاریخ ) است، مدیریت اطلاعات رایج‌ترین کاربرد هوش مصنوعی و اتوماسیون دیجیتال است. ربات‌ها اطلاعات را جمع آوری، ذخیره و تغییر فرمت می‌کنند و باعث دسترسی بهتر و سرعت بالا می‌شوند.
2- انجام کارهای تکراری
بررسی آزمایشات، رادیولوژی، سی تی اسکن، ورود اطلاعات و دیگر امور توسط ربات‌ها سریعتر و دقیق تر انجام می‌شود. قلب شناسی و پرتوشناسی دو مورد هستند که حجم اطلاعات آنها بسیار زیاد و زمان بر است. قلب شناسان و پرتوشناسان در آینده باید تنها به مواردی نگاه کنند که نظارت انسان در آن ضروری است.
3- طرح درمان
سیستم‌های هوش مصنوعی برای این منظور طراحی شده‌اند که اطلاعات را بررسی کنند- نکات و گزارشات پرونده‌ی بیمار، تحقیقات خارجی، اختصارات پزشکی- و راه منحصربه فرد و بهتری را برای درمان طراحی کنند.
4- مشاوره‌ی دیجیتال
برنامه‌هایی چون بابیلون در بریتانیا از هوش مصنوعی برای مشاوره‌ی پزشکی با توجه به پیشینه‌ی پزشکی و اطلاعات عمومی استفاده می‌کنند. کاربران علائم بیماری خود را در برنامه تایپ می‌کنند، که از شناسایی صدا برای مقایسه‌ی این علائم با بانک اطلاعاتی انواع بیماری استفاده می‌کند. بدین صورت بابیلون راهکارهایی با توجه به تاریخچه‌ی پزشکی فرد پیشنهاد می‌کند.
5- پرستاران مجازی
The startup sense.ly "مولی" را خلق کرده است، پرستاری مجازی که شرایط بیماران را کنترل می‌کند و پیگیر درمان در بین دو ملاقات پزشک است. این برنامه از فراگیری ماشینی برای پشتیبانی بیماران استفاده می‌کند که در بیماری‌های مزمن تخصصی سازی شده. در سال 2016، Boston Children's Hospital برنامه‌ای برای " آمازون الکسا" طراحی کرد که اطلاعات سلامت پایه‌ای و توصیه‌های لازم برای والدین کودکان بیمار را داشت. این برنامه به سوالات درمانی پاسخ داده و تعیین می‌کند که آیا فرد نیازمند مراجعه به پزشک است.
6- مدیریت دارو
موسسات ملی سلامت برنامه‌ی AiCure را به منظور کنترل مصرف دارو توسط بیمار طراحی کردند. یک وب کم تلفن هوشمند در کنار هوش مصنوعی فعالیت می‌کند که می‌تواند به طور مستقل پیگیری درمان توسط بیمار را تایید کند و شرایط آنها را مدیریت نماید. کاربران رایج این برنامه می‌توانند افرادی با شرایط پزشکی وخیم، بیمارانی که خلاف توصیه‌های پزشکی عمل می‌کنند و شرکت کنندگان در آزمایشات کلینیکی باشند.
7- ساخت دارو
توسعه‌ی دارو سازی از طریق آزمایشات کلینیکی می‌تواند یک دهه زمان ببرد و میلیاردها دلار خرج بردارد. ارزان کردن و سریعتر کردن این روند می‌تواند جهان را تغییر دهد. حین فراگیری اخیر ویروس ایبولا، از برنامه‌ای که با هوش مصنوعی کار می‌کرد برای بررسی داروهای موجود که می‌توانستند با طراحی دوباره برای مقابله با بیماری مصرف شوند استفده شد. این برنامه دو دارو یافت که ممکن بود عفونت ایبولا را در یک روز کاهش دهد، در حالی که این نوع بررسی به طور کلی ماه‌ها و سال‌ها طول می‌کشد- تفاوتی که باعث نجات هزاران زندگی می‌شود.
8- دقت دارو
ژنتیک و ژنوم شناسی بدنبال جهش‌ها و پیوند‌های بیماری از طریق اطلاعات DNA هستند. با کمک هوش مصنوعی اسکن بدنی می‌تواند سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی را زودتر پیش بینی کند و شرایط سلامت افراد را با توجه به ژنتیک آنها بسنجد.
9- کنترل سلامت
گیرنده‌های سلامتی که قابلیت پوشش دارند- مانند گیرنده‌های فیت بیت، اپل، گارمین و...- ضربان قلب و دیگر فعالیت‌ها را کنترل می‌کند. این وسایل می‌توانند به کاربر هشدار بدهند که به ورزش بیشتری نیاز دارند و همچنین می‌توانند این اطلاعات را با پزشکان و دیگر سیستم‌های هوش مصنوعی برای تکمیل نیازهای بیمار در میان گذارند.
10-بررسی سیستم سلامت
در هلند، 97 درصد فاکتورهای سلامتی بصورت دیجیتال هستند. یک شرکت هلندی از هوش مصنوعی برای بررسی اطلاعات و مشخص کردن اشتباهات درمان و بی کفایتی‌های کار استفاده می‌کند که باعث پرهیز سیستم سلامت منطقه از بستری‌های غیر ضروری می‌شود.
اینها تنها نمونه‌ای از راهکارهایی هستند که هوش مصنوعی به صنایع بهداشت و سلامت پیشنهاد می‌کند. باتوجه به توانایی اتوماسیون سازی که با تکنولوژی پیشرفت کرده و نیروی کار دیجیتال از طریق تهیه کنندگانی چون Novatio، راه حل‌های بیشتری برای صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه و افزایش دقت پیشنهاد خواهد شد.

هوش مصنوعی در آموزش

7 کاربرد هوش مصنوعی در صنعت آموزش آنلاین
هوش مصنوعی، تاثیر عظیمی بر روی صنایع مختلف و در میان آن‌ها، صنعت آموزش گذاشته است. از طرفی، باعث می‌شود که موسسات و معلمان نحوه تدریس خود را تغییر دهند و از طرفی دیگر هوش مصنوعی نحوه یادگیری دانش‌آموزان را به شیوه‌ای انقلابی تغییر می‌دهد. به گفته مارکت ریسرچ انجین، ارزش هوش مصنوعی استفاده شده در صنعت آموزش سراسر جهان، تا سال 2025 به 5.8 میلیارد دلار و نرخ رشد مرکب سالانه آن به 45 درصد خواهد رسید. در این مطلب، شما با 7 تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش آشنا خواهید شد و در نهایت با چند اپلیکیشن معروفی که از هوش مصنوعی برای یادگیری دانش آموزان استفاده کردن آشنا خواهید شد.
کاربرد هوش مصنوعی در صنعت آموزش
هوش مصنوعی چگونه صنعت آموزش را تغییر می‌دهد؟
از خودکارسازی وظایف گرفته تا یادگیری شخص، مواردی که در ادامه مقاله ذکر شده‌اند، روش‌هایی هستند که با استفاده از آنها، فناوری هوش مصنوعی در نحوه آموزش و یادگیری ما تحول ایجاد می‌کند:
1.  تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش با خودکارسازی وظایف
هوش مصنوعی پتانسیل زیادی برای خودکارسازی امور اداری و آسان کردن وظایف معلمان و اساتید را دارد. در روش‌های سنتی آموزش، معلمان و اساتید علاوه بر مدیریت محیط کلاس درس، مجبور بودند کارهای متعدد اداری و سازمانی را نیز مدیریت کنند. به جز ارزیابی تکالیف، نمره‌دهی آزمون‌ها و خواندن مقالات، آنها همچنین وظیفه پرکردن اسناد مختلف، مدیریت مطالب آموزشی، سازماندهی منابع برای سخنرانی‌ها، تهیه گزارش پیشرفت دوره‌ای و موارد دیگر را برعهده دارند.
در حقیقت، یک نظرسنجی جالب نشان می‌دهد که معلمان وقت خود را صرف موارد زیر می‌کنند:
- تدریس (43٪)
- برنامه ریزی دروس (13%)
- نمره‌دهی آزمون‌ها (11%)
- انجام امور اداری (7%)
این اعداد به ما می‌گویند که معلمان، وقت زیادی را صرف انجام کارهای غیر آموزشی می‌کنند که می‌تواند موضوع بزرگی باشد. اینجاست که هوش مصنوعی می‌تواند بسیار مفید باشد. هوش مصنوعی قدرت نمره‌دهی آزمون‌ها و مدیریت کارهای اداری را دارد و بار زیادی را از دوش معلمان بر می‌دارد.
برگزاری آزمون آنلاین
به عنوان مثال، ProProfs Quiz Maker یک نرم افزار آزمون آنلاین است که به شما امکان می‌دهد امتحانات شخصی بسازید و نمرات و نتایج را به صورت خودکار، در اختیار شما قرار می‌دهد. این موضوع، به مدرسین این امکان را می‌دهد که بهره‌وری بیشتری داشته باشند و زمان بیشتری را برای جلسات تدریس در اختیار داشته باشند.
2. تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش از طریق محتوای هوشمند
دومین طریقه تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش، افزودن روش‌های جدید برای موفقیت دانش آموران است. اصطلاح محتوای هوشمند یک موضوع بسیار محبوب در بین سازمان‌ها، مربیان و دانش آموزان است؛ زیرا یادگیری را بسیار آسان می‌کند. وقتی در مورد محتوای هوشمند صحبت می‌کنیم، به انواع مختلف محتوای مجازی از جمله راهنمای دیجیتالی، کتاب‌های درسی، کنفرانس ویدئویی و سخنرانی‌های ویدئویی اشاره می‌کنیم. ربات‌ها اکنون می‌توانند تجربه یادگیری را با ایجاد رابط‌های یادگیری قابل تنظیم و محتوای دیجیتالی که برای دانش آموزان مقاطع مختلف (از ابتدایی تا متوسطه) کاربرد دارد، بهبود بخشند. آنها می‌توانند با تقسیم مطالب به بخش‌های قابل فهم، برجسته کردن مطالب مهم دروس، خلاصه نویسی نکات کلیدی و موارد دیگر، مطالب را به راحتی قابل فهم کنند. آنها حتی می‌توانند محتوای صوتی و تصویری ایجاد کنند. به لطف این موضوع، دانش آموزان می‌توانند به راحتی به همه این مطالب دسترسی پیدا کنند، خیلی سریعتر یاد بگیرند و به اهداف تحصیلی خود برسند.
هوش مصنوعی در آموزش آنلاین
یک نمونه از چنین بستری، Netex Learning است که آموزش را در به سطح جدیدی ارتقا داده است. از این طریقه‌ها:
- اجازه به اساتید برای ایجاد، مدیریت و به‌روزرسانی محتوای دیجیتالی در یک مکان
- توانمندسازی دانش آموزان با تجربه یادگیری با تأثیر بالا از طریق نقشه برداری مهارت‌ها و پیشنهاد‌های آموزشی
3. یادگیری سفارشی
طبق تحقیقی که توسط شرکت رِند کورپوریشن انجام شده، یادگیری سفارشی می‌تواند پیشرفت دانش آموزان را بدون توجه به سطح آنها بهبود بخشد. دانش آموزان با یکدیگر تفاوت دارند و با یادگیری، به شکل متفاوتی برخورد می‌کنند. درحالی که معلمان نمی‌توانند روش‌های تدریس خود را برای کل کلاس شخصی‌سازی کنند و همچنین نمی‌توانند جلسات تک نفره را برای همه برگزار کنند، به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی می‌تواند این کمک بزرگ را انجام دهد. در اینجا، عملکرد هوش مصنوعی می‌تواند بسیار فراتر از هضم آسان محتوا باشد. می‌تواند توصیه‌هایی به دانش آموزان ارائه دهد و آن‌ها را بر اساس مشکلاتی که در موضوعات مختلف با آن روبرو هستند، آموزش دهد.
سیستم‌های آموزشی هوشمند مانند Carnegie Learning، به عنوان معلم‌یار عمل می‌کنند و تجربیات یادگیری دانش آموزان را، با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف آنها شخصی‌سازی می‌کنند.  آنها به چنین داده‌هایی توجه می‌کنند و بازخوردهای سفارشی و خاصی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند تا یادگیری مؤثر و بهبود عملکرد را برای آنها امکان پذیر کنند. چنین ابزارهایی، همچنین می‌توانند پیشرفت آنها را ردیابی کرده و گزارش‌های معناداری برای معلمان ایجاد کنند تا بتوانند به ایجاد مطالب مرتبط با هر دانش‌آموز ادامه دهند. به‌علاوه، این بسترها مخصوصاً برای دانش آموزان دارای معلولیت مفید خواهند بود؛ زیرا آنها را قادر می‌سازند که اطلاعات را سریعتر جذب کرده و یاد بگیرند.
4. تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش از طریق ایجاد محیط یادگیری مجازی
چهارمین روش تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش، دیجیتالی کردن کتاب‌های درسی توسط پلتفرم‌هایی آنلاین است. این کار به دانش آموزان اجازه می‌دهند در هر مکانی و هر زمانی به اطلاعات کتاب‌های درسی در دستگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشند.
این اتفاق، برای دانش آموزانی که قادر به شرکت در کلاس‌ها نیستند خبری بسیار عالی بوده و حتی به دانش آموزان خارجی اجازه می‌دهد تا دوره‌های خاصی را که در کشورهای خودشان موجود نیست را مطالعه کنند و فرصت‌های بیشتری برای تعداد بیشتری از دانش آموزان ایجاد می‌شود. چیزی که در مورد این پلتفرم‌ها عالی‌ا‌ست، این است که آنها می‌توانند مطالب آموزشی را به زبان‌های مختلف ترجمه کنند و یادگیری را برای افرادی که با زبان‌های مختلف تکلم می‌کنند، آسان کند. این، یک جامعه تعاملی برای دانش آموزان در سنین، ملیت‌ها و مقاطع مختلف ایجاد می‌کند.
5. کمک‌رسانی 24/7
به طور سنتی، دانش آموزان مجبور بودند منتظر بمانند تا سر کلاس حاضر شوند یا معلمان در دسترس باشند تا سولات یا مشکلات خود را برطرف کنند. اما، دیگر نه! چت بات‌های مختلفی از طریق هوش مصنوعی وجود دارد که به طور خاص، برای بخش آموزش ایجاد شده است. آنها به عنوان دستیار شبانه روزی خدمت می‌کنند و دانش آموزان می‌توانند از هر کجا و در هر زمان، با آنها مشورت کنند. این چت بات، به آنها امکانی را می‌دهد که بدون نیاز به انتظار برای به پیان رسیدن ساعت کلاس، توسط چت بات پاسخ‌ها یا راه‌حل‌های سریع و مرتبط را دریافت کنند.
6. تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش با فناوری تشخیص چهره
برخی از موسسات دانشگاهی چین، برای شناسایی دانشجویان از تکنولوژی اسکن صورت مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند. این امر نه تنها نیاز به کارت دانشجویی را برطرف می‌کند، بلکه کاربردهای مختلف تحقیقاتی، امنیتی و اداری دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، این اسکنرها هنگامی که دانشجویان می‌خواهند ناهار را در غذاخوری صرف کنند یا وقتی می‌خواهند کتابی از کتابخانه امانت بگیرند، جایگزین کارت دانشجویی می‌شوند. علاوه‌بر این، بسیاری از مدارس در سراسر جهان از تکنولوژی اسکن صورت، برای پیشگیری از تقلب و شناسایی دانش آموزان استفاده می‌کنند. پس تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش فقط به مسائل تدریسی و اداری محدود نمی‌شود.
تشخیص چهره در مدارس
7. تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش با برگزاری امتحانات آنلاین امن
بسیاری از موسسات و دانشگاه‌ها در سراسر جهان، برای برگزاری امتحانات از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این ابزار‌ها با استفاده از یک بانک سوالات از پیش تعیین شده که معلمان طراحی می‌کنند، سوالات و تمرین‌‌ها را برای آزمون دهندگان آماده می‌کنند. هنگامی که دانش آموزان آزمون‌های خود را به پایان می‌رسانند، نتایج نیز توسط این ابزار‌ها ارزیابی می‌شوند.
نکته جالب در مورد این نوع امتحانات، این است که از امتحانات معمولی امن‌تر هستند. آنها تنظیمات هوشمندی را ارائه می‌دهند که می‌توانید هنگام اختصاص آزمون به کاربران منتخب، از آنها استفاده کنید. آنها محدودیت دسترسی و ایجاد گروه‌های مختلف با انتخاب سوالات تصادفی برای هر یک از آنها که از تقلب جلوگیری می‌کند را امکان پذیر می‌کند. درحالی که این برنامه‌ها وقت زیادی را برای معلمان صرفه جویی می‌کنند، کار آنها را نیز کاهش می‌دهند و از خطای انسانی جلوگیری می‌کنند. بسیاری از موسسات به دلیل احتمال تقلب دانش آموزان، در اعتبار آزمون آن‌ها شک دارند.
چند نمونه از اپلیکیشن‌های آموزشی ساخته شده با هوش مصنوعی
تاثیر هوش مصنوعی بر روی صنعت آموزش، بخش زیادی از پیشروی روند خود را مدیون استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که با استفاده از این تکنولوژی ساخته شده‌اند. در ادامه، چند نمونه از این اپلیکیشن‌ها را که دانش آموزان، معلمان و مؤسسات می‌توانند مورد استفاده قراردهند، آورده شده‌است.
- دولینگو: یک اپلیکیشن آموزش زبان و مبتنی بر هوش مصنوعی‌ست که آموزش بیش از 30 زبان زنده دنیا را اراده می‌دهد. دولینگو بیش از 300 میلیون نفر کاربر فعال دارد که اپلیکیشن را برای خود شخصی سازی کرده‌اند و درحال یادگیری زبان مورد نظر خودشان هستند. این اپلیکیشن به کاربران و زبان آموزان خود امکان می‌دهد که تمرینات مختلف را انجام دهند و خود را در هر زمان و مکانی که مایل هستند، بسنجند.
- برین‌لی: پلتفرمی با 150 میلیون کاربر که از آن برای یافتن پاسخ سوالات و تمرینات خود استفاده می‌کنند. این پلتفرم با استفاده از هوش مصنوعی، حاوی پاسخ‌هایی است که توسط دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید ثبت شده‌اند و با یک جتسجوی سریع، به آسانی در دسترس قرار می‌گیرند. این پلتفرم مکانی عالی می‌باشد که دانش آموزان می‌توانند در آن با یکدیگر همکاری کرده و راه‌حل‌های مورد نیاز خود را پیدا کنند.
- ماتیائو: برنامه‌ای است که منابع آموزشی و اوپن را ارائه می‌دهد. با استفاده از آن، معلمان به راحتی می‌توانند یک راهنمای گام‌به‌گام برای دانش آموزان خود ایجاد کرده و تجربه یادگیری آنها را شخصی‌سازی کنند. این پلتفرم، همچنین امکان رفع شکاف‌های اطلاعاتی را در زمان واقعی فراهم می‌کند و به معلمان اجازه می‌دهد تا درس‌های خود را برای پاسخگویی به مشکلاتی که دانش آموزان با آن روبرو هستند، تنظیم کنند.
- تینکستر مث: با شناسایی نقاط قوت و ضعف دانش آموزان، به آن‌ها کمک می‌کند تا در ریاضی بهتر شوند. این برنامه آموزشی، از هوش مصنوعی برای تجسم نحوه تفکر دانش آموزان و منطق آنها در هنگام تمرین استفاده می‌کند. تینکستر مث با شیوه تدریس شخصی‌سازی‌شده و بازخورددهی فوری، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا نتایج بهتری در مدرسه کسب کنند.
- اودیزی: یک برنامه عالی که به بچه‌ها در یادگیری جغرافیا، به شیوه‌ای سرگرم کننده کمک می‌کند. در اودیزی با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، آشنایی با نقاط مختلف جهان امکان پذیر می‌شود. به‌علاوه، این پلت‌فرم به کاربران این امکان را نیز می‌دهد تا آزمون‌هایی سفارشی انجام دهند و پیشرفت خود را محک‌ بزنند.
جمع بندی مطالب
هوش مصنوعی تأثیر زیادی بر صنعت آموزش دارد. تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش به این شیوه، نحوه کار نهادها و معلمان را تغییر داده است. در خودکار‌سازی یا همان اتوماسیون کارهای مختلف از جمله امور اداری، ارزیابی آزمون‌ها و نمره‌دهی طی فرآیند آموزش، فواید بسیاری نهفته است. هوش مصنوعی همچنین به ایمن‌تر شدن آزمون‌های آنلاین کمک می‌کند و اجازه تشخیص چهره کمک می‌کند که توجه دانش آموزان را در سخنرانی‌ها حفظ می‌کند و استفاده از فناوری تشخیص چهره، نیاز به کارت دانشجویی را برطرف می‌کند. به علاوه، فناوری هوش مصنوعی زندگی دانش آموزان را تغییر داده‌است. درحال حاضر، آنها می‌توانند با تجربه شخصی‌سازی‌شده‌ای که این فناوری ارائه می‌دهد، پیشرفت خود را بهبود بخشند. آنها همچنین می‌توانند در هر زمان و مکانی، به صورت آنلاین آموزش ببیند و هنگام انجام تکالیف در خانه، سریعاً به سوالات خود یا راه حل مسائلشان دسترسی پیدا کنند.
البته، متأسفانه پیشرفت فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی و تاثیر هوش مصنوعی بر صنعت آموزش، می‌تواند نتایجی منفی را نیز به دنبال داشته باشد. یکی از بزرگترین معایب آن، امکان جایگزینی روبات‌ها با مربیان و کاهش اشتغال در آینده است. با این حال، آیا اینکه این پدیده در آینده تغییر کرده و پیشرفت می‌کند و اینکه آیا به بخش آموزش منفعت می‌رساند یا آن را به چالش می‌کشد، زمان پاسخگو خواهد بود. در نهایت، اگر به دنبال متخصصان توسعه هوش مصنوعی برای پیاده سازی راه‌حل‌های هوشمند در محصول خود هستید، به ما اطلاع دهید. بسیار خوشحال خواهیم شد که به شما در تحقق آن کمک کنیم.


مقالات
سیاست
رسانه‎های دیجیتال
علوم انسانی
مدیریت
روش تحقیق‌وتحلیل
متفرقه
درباره فدک
مدیریت
مجله مدیریت معاصر
آیات مدیریتی
عکس نوشته‌ها
عکس نوشته
بانک پژوهشگران مدیریتی
عناوین مقالات مدیریتی
منابع درسی (حوزه و دانشگاه)
مطالعات
رصدخانه شخصیت‌ها
رصدخانه - فرهنگی
رصدخانه - دانشگاهی
رصدخانه - رسانه
رصدخانه- رویدادهای علمی
زبان
لغت نامه
تست زبان روسی
ضرب المثل روسی
ضرب المثل انگلیسی
جملات چهار زبانه
درباره ما | ارتباط با ما | سیاست حفظ حریم خصوصی | مقررات | خط مشی کوکی‌ها |
نسخه پیش آلفا 2000-2022 CMS Fadak. ||| Version : 5.2 ||| By: Fadak Solutions نسخه قدیم