- آموزش رایانه - آموزش پیشترفته ویندوز ماکروسافت
: 20220815 : 891

آموزش پیشترفته ویندوز ماکروسافت


 1. مواجهه با انقضای مدت نرم افزار یا رفع محدودیت‌های نرم افزار
  1. مقدمه؛ برطرف کردن محدودیت‌های نرم افزار‌ها (مقدماتی)
  2. سریال (Serial)
  3. رجیستر (Register)
  4. کرک (CRACK)
  5. پچ (PATCH)
  6. کیجن (Key gen)
  7. لودر(Loader)
  8. اکتیو(Actived)
 2. تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز
  1. نسخه‌های 10 N و KN
  2. نسخه رداستون ۵ (Win10 Pro RedStone 5)
 3. فعال یا غیر فعال کردن حالت «خواب زمستانی» در ویندوز
 4. تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز
  1. نسخه مختلف ویندوز ۱۰
 5. پارتیشن بندی‌هارد و برتری GPT نسبت تفاوت MBR
 6. ریجستری
 7. برنامه‌های پیشنهادی برای ویندوز ماکروسافت
  1. نمایش عکس
  2. PDF
  3. آموزش رسم نمودار درختی (سازمانی) در مایکروسافت ورد (تصویری)
 8. How to Turn Off Automatic Updates on Windows 10
  1. Why Would I Need to Know How to Disable Windows 10 Updates?
  2. Option 1. Disable the Windows Update Service
  3. Option 2. Set Up a Metered Connection
  4. Option 3. Group Policy Editor
 9. Other

مواجهه با انقضای مدت نرم افزار یا رفع محدودیت‌های نرم افزار

مقدمه؛ برطرف کردن محدودیت‌های نرم افزار‌ها (مقدماتی)

در صورتیکه با پایان اعتبار یک نرم افزار مواجه شویم یا آن نرم افزار محدودیت‌هایی داشته باشد به عبارت دیگر برای استفاده از آن نرم افزار باید هزینه مالی متحمل شویم در این صورت می‌توان از یک یا چند روش زیر برای رفع محدویت‌های استفاده نمود:

سریال (Serial)

در  این روش با استفاده از سریال نامبر در برخی از موارد به همراه نام و نام خانوادگی یا نام شرکت و ایمیل می‌باشد که ضرورتی بر واقعی بودن نام و نام کاربری نیست اما اگر نام کاربری و کلمه عبور به همراه سریال ارائه گردد در اکثر مواقع الزام به ورود همان نام کاربری و کلمه عبور می‌باشد.

رجیستر (Register)

ریجستر محیطی است که در آن

کرک (CRACK)

پچ (PATCH)

کیجن (Key gen)

لودر(Loader)

اکتیو(Actived)

کرک کردن یا رجیستر کردن این برنامه‌ها به چند دسته تقسیم می‌شود:
دسته اول :
یک سری از برنامه‌ها هستند که با شماره سریال رجیستر می‌شوند در این گونه موارد خیلی ساده ابتدا برنامه رو باز کنید بعد در قسمت نوار ابزار همان جایی که نوشته به ترتیب :فایل - ویو- آپشن و.....تا هلپ) برروی قسمت هلپ بروید بروی آن کلیک کنید و به دنبال رجیستر یا رجیستریشن یا Produce Registration بگردید.
نکته1: همیشه به دنبال HELP نباشید گه گاه در بعضی ازبرنامه‌ها بایددرقسمت about نیز باید دنبال چنین چیزهایی باشید.*
- خوب‌‍،بعد یوزر نیم ورجیستریشن کد رو ورد کنید و روی دکمه رجیستر کلیک کنید.
نکته2 : در بعضی از برنامه‌ها هم ممکنه نوشته شده باشه که NAME و SERIAL رو وارد کنید.*
- بعد بهتر است که  در اکثر موارد برنامه رو ببندید و دوباره اجراش کنید.
توجه، توجه:
احتمال دارد که نام و شماره سریال در بعضی از مواقع داخل یه فایلی باشد که بروی آیکن آن عکس یه مانیتور کشیده همانند برنامه:
JC_Spyware_and_Adware_Removerکه داخل آن به این به این صورت نوشته شده بود:
Type : TEAM iPA
Serial : 2821C99099DE9E7BD5FF4E398D0D9DC0369A2A747DEB9CC5
در مورد نحوه باز کردن این نوع فایل رو در قسمت 4 به طور کامل توضیح داده ام.
دسته دوم:
یک سری از برنامه‌ها هستند که می‌بایست کرک شوند.در این گونه موارد اگر برنامه رو اجرا کرده اید ابتدا برنامه رو ببندید، توجه کنید که در قسمت SYSTRAY ) سیس تری )
نکته 1 : SYSTRAY همون قسمتی است که در نوار تولبار ویندوزتون (نوار پایینی) درسمت چپ همون کنار ساعت قرار دارد و آیکن برنامه‌هایی که در حال اجرا هستن رو اونجا نشون میده بهش سینی سیستم هم میگن.*
- هم برنامه بسته شده باشد برای این کار کافی است که بروی آیکن مورد نظر دکمه سمت راست و سپس Exit رو بزنید،چون در اکثر برنامه‌ها مثل برنامه‌های دانلودر یا دیکشنری بابی لان و یا Winamp بعد از بستن برنامه نیز آنها هنوز هم درSYSTRAY وجود دارند البته توجه نمایید که این برنامه‌ها فقط برای مثال نام بردم در مورد بقیه برنامه‌ها هم توجه مبذول فرمایید. خوب، حالا فایل زیپی که را که دریافت کرده اید رو با یک برنامه مثل WinZip باز کنید و فایل‌های باز شده رو به پوشه ایی که برنامه رو در آن نصب کرده اید،در ریشه اصلی پوشه منتقل نمایید
نکته 2 : منظور ازریشه اصلی این است که فرضا: شما برنامه مورد نظر رو در درایو C و در قسمت Program File نصب کرده اید پس مسیر آن به آین صورت شد:c:\ program file\x
که x همون پوشه برنامه است وقتی که بروی پوشه کلیک کردید و باز شد مشاهده می‌کنید تعدادی پوشه و چند فایل قرار دارد این جا همون ریشه اصلی است که گفتم.*- وقتی که فایل‌ها روPast کنید یه منویی جولوتون باز میشه که یک Yes وNo داره بروی Yes کلیک کنید دیگه کار تمام است.
دسته سوم:
یک سری از برنامه‌ها هستند که می‌بایست پچ (Patch) شوند. در این گونه موارد هم مانند دسته دوم ابتدا برنامه رو از حالت اجرا خارج کنید و ازSYSTRAY بردارید سپس فایل زیپ شده رو باز و محتوای آن را به پوشه برنامه مورد نظر انتقال داده، اون فایل پچ رو باز کنید و بروی دکمه Patch کلیک نمایید کار تمومه و برنامه شما پچ شده.
نکته 1 : یک نمونه فایل‌های Patch هستند که شبیه فایل‌های رجیستری هستند یعنی با پسوند(.reg ) اگه فایل پچتون این جوری بود فقط اونو به پوشه برنامه انتقال دهید بعد فقط 2 بار بروی آن کلیک کنید.
دسته چهارم:
دسته آخر فایل‌های Keygen هستند که یه مقدار دقت بیشتر می‌خواد.این برنامه‌های Keygen یوزر نیم وشماره سریال یا همان رجیستریشن کد می‌دهند به این صورت که Keygen‌ها رو وقتی باز میکنید 2 قسمت دارند :
اول قسمت دومشون رو میگم (Registration Code):شما در این قسمت نمی‌تونید هیچ عملی انجام بدهید این قسمت میشه گفت تقریبا یه جورایی خاموشه(البته در بعضی‌هاشون فرق می‌کند این قسمتش روشن است ولی اکثر آنها به این صورت هستند،آن  تعداد خیلی اندک هستند) و زمانی که شما در قسمت بالا شون چیزی وارد می‌کنید در این قسمت شماره رو می‌نویسد.
اما قسمت اولش (or Hardware ID USERNAME or NAME ):1.اگه از شما دراین شماره Hardware ID رو خواست به قسمت Help یا about برنامه بروید و اون شماره رو از اونجا کپی و در این قسمت Past نمایید.در قسمت پایین می‌بیند که شماره سریال ظاهر میشه مثل برنامه:استایل XP (Style XP)2.اگه از شما User Name یا همون Name رو خواست در بعضی مواقع می‌تونید اسم خودتون رو وارد کنید و شماره رو دریافت کنید یا می‌بایست از اسمی که ان سایت کرکر تعیین کرده استفاده کنید حتما می‌گید ان اسم کجاست؟
خوب اسم یا در خوده منوی برنامه Keygen نوشته شده مثل Keygen برنامه دیکشنری ورژن قدیمی بابی لان ورژن 3.1 یا برنامه‌های دیگر که هم اکنون در خاطرم نیست.درگاهی اوقات در فایل نوت پدیی (Notepad) است که شما آن را به همراه فایل Keygen از حالت زیپ خارج کرده ایده، گاهی وقتا توی اون فایلیه که روش عکس یه مانیتور ال سی دی با صفحه آبی رنگ که روی اون یه دایره آبی رنگ کشیده و یک «i» سفید رنگ هم توی دایره کشیده و پایه مانیتورهم سفید رنگ است قرارداره.
نکته1 :اگه توجه کرده باشین در هر بار که شما بروی این آیکن مانیتور کلیک می‌کنید منوی سیستم اینفورمیشن براتون باز میشه و شما نمی‌تونین محتوای اونو ببینید برای باز کردن این فایل کافی است ابتدا شما بروی آیکن دکمه سمت راست رو زده و از منوی مربوطه گزینه Open With رو انتخاب کنید.
توجه: بچه‌هایی که از ویندوزی به غیر XP کار میکنن می‌تونن برای نمایان شدن گزینه Open With ابتدا کلید Shift رو نگه دارن بعد دکمه راست موس خود را کلیک کنن.- خوب حالا که بروی اوپن وید کلیک کردید یه منویی باز میشه که در بالای منو زیر قسمت رنگی این عبارت نوشته شده: انتخاب کنید برنامه ایی را که شما می‌خواهید استفاده کنید برای باز کردن این فایل[ ]در قسمت Programs لیست برنامه‌هایی که بروی سیستم شما نصب هستند نمایش داده میشود از قبیل:Paint،Wordpad و......از میان آن‌ها Notepad رو انتخاب کنید و OK بزنید فایل مذبور باز میشود و شما می‌توانید شماره Hardware ID یا اسم مورد نظر رو از درون آن انتخاب کنید.در آخر یک تذکر مهم دیگر که هیچ وقت در زمانی که آنلاین هستید اقدام به رجیستر یا کرک کردن برنامه‌ها نکنید.

تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز

dsdfsdf

نسخه‌های 10 N و KN

شما فرقی بین نسخه‌های 10 N و KN و بقیه نسخه‌های اصلی نمی‌یابید اما فرق نسخه حرف N مخصوص کشورهای اروپایی است و فاقد برخی از خصوصیت‌های ویندوز متعلق به مدیا و رسانه‌هاست چرا که شما در این نسخه Windows Media Player یا Windows Media Center را نمی‌بینید و در ویندوز 10 برنامه‌هایی مثل Groove Music، Movies & TV و ضبط صدا و Skype را پیدا نمی‌کنید مثل همین نسبت به نسخه KN وجود دارد جز اینکه این نسخه برای استفاده مخصوص در کره است و علاوه بر آن ویژگی مدیا مفقود است و در این نسخه نیز برنامه‌های ارتباطی مخصوص به مایکروسافت را نمیبینید.

در واقع به دلایل قانونی برمیگردد به طوری که دلیل وجود نسخه N برگشتش به مشکل نقض قانون انحصاری است چرا که ویندوز دارای برنامه مدیا پلیر نیز می‌باشد و این قانونی است در اروپا که اون وقت مایکروسافت ناقض این قانون خواهد بود

نسخه رداستون ۵ (Win10 Pro RedStone 5)

مرورگر فایل تیره Dark File Explorer

فعال‌سازی حالت تیره در مرورگر فایل از طریق گزینه‌ای به همین نام در بخش تنظیمات ویندوز امکان‌پذیر خواهد بود؛ در نتیجه در صورتی که هم‌اکنون این ویژگی را در ویندوز ۱۰ فعال کرده باشید و سیستم‌عامل را به نسخه‌ی رداستون ۵ ارتقا دهید، پس از اتمام به‌روزرسانی، مرورگر فایل به‌صورت خودکار در حالت تیره قرار خواهد داشت.

کلیپ‌بورد ابری Cloud Clipboard

کپی و جاگذاری (پیست) محتوا در ویندوز ۱۰ به‌زودی با قابلیت جدید کلیپ‌بورد ابری (Cloud Clipboard) به‌شدت ساده‌تر خواهد شد. مایکروسافت با این ویژگی تازه در حال ایجاد کلیپ‌بوردی مجازی است که اشتراک‌گذاری آن بین تمام دستگاه‌های ویندوز ۱۰ کاربر امکان‌پذیر خواهد بود. کلیپ‌بورد ابری به شما امکان می‌دهد تا محتوای دلخواه خود را از روی یک کامپیوتر کپی و آن را در دستگاهی دیگر جاگذاری کنید. این قابلیت برای کسانی که از دستگاه‌های مختلف ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، بسیار کاربردی خواهد بود. اما، این احتمال وجود دارد که کلیپ‌بورد ابری در آینده راه خود را به گوشی‌های هوشمند نیز باز کند.

اگر صاحب چندین دستگاه مبتنی بر ویندوز ۱۰ نیستید، کلیپ‌بورد احتمالا می‌تواند همچنان برای شما کاربردی باشد. کلیپ‌بورد ابری اقدام به ثبت تمام انواع محتوای کپی‌شده توسط شما می‌کند؛ در نتیجه می‌توانید بعدا به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اگر در یک زمان محتوایی را کپی کرده باشید؛ اما بعدا نتوانید محل فایل را به‌خاطر بیاورید، این ویژگی قطعا برای شما بسیار سودمند خواهد بود. بدین منظور تنها کافی است که کلیپ‌بورد ابری را باز کنید و به فهرست تمام مواردی که در طول روز کپی کرده‌اید، نگاه بیاندازید.

ابزار برش Snipping Tool

اگر در طول روز به دفعات متعدد از صفحه نمایش خود اسکرین‌شات می‌گیرید، مایکروسافت با به‌روزرسانی ابزار برش (Snipping Tool) با ظاهری مدرن و تازه در نسخه‌ی بعدی ویندوز ۱۰ که عملکرد بسیاری بهتری دارد، کار شما را به‌شدت راحت‌تر کرده است. اکنون می‌توانید با فشردن کلیدهای ALT + Shift + S ابزار Screen Snip را اجرا کنید و از آنجا به چند گزینه‌ی جدید دسترسی داشته باشید. برای مثال، می‌تواند یک اسکرین‌شات به‌شکل مربع یا هر شکل دلخواه دیگری از صفحه بگیرید. علاوه‌بر این، امکان ثبت اسکرین‌شات تمام‌صفحه نیز وجود خواهد داشت.

تجربه‌ی جدید ابزار برش سپس یک اعلان نمایش خواهد داد که با فشردن آن می‌تواند به‌صورت مستقیم به اپلیکیشن اختصاصی و جدید Screen Sketch وارد شوید. به‌صورت خلاصه، این اپلیکیشن امکان ویرایش اسکرین‌شات‌هایی را که به‌تازگی ثبت شده‌اند، به‌همراه قابلیت افزودن یادداشت به‌وسیله‌ی ویندوز اینک یا تایپ کردن در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این تجربه‌ی به‌شدت بهبودیافته‌ی ثبت اسکرین‌شات، بسیاری از کاربران را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

تجربه‌ی جدید جستجو search experience

Microsoft در حال شنیدن صدای کاربران خود است و کورتانا را در به‌روزرسانی رداستون ۵ به‌نوعی از جستجوی ویندوز خارج می‌کند. در همین راستا، نسخه‌ی بعدی Windows 10 از تجربه‌ی جستجوی جدیدی بهره‌مند خواهد بود که بر کاهش تمرکز بر ویژگی‌های کورتانا تاکید دارد و «جستجو» را در خط مقدم رابط کاربری خود قرار می‌دهد. اکنون دسته‌بندی‌های مختلف جستجو در قسمت بالای پنل نمایش داده می‌شوند و Cortana نیز در قسمت پایین فعالیت‌های اخیر کاربر را از همان جایی که رها شده‌اند، نشان می‌دهد.

جستجو برای موضوعات نیز با یک رابط کاربری جدید با ظاهر پنل دوگانه که جستجوی اپلیکیشن‌ها، اسناد و موارد دیگر را به‌شدت ساده‌تر کرده است، تجربه‌ی تازه‌ای را ارائه می‌دهد. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌شود، بخش جستجو اکنون پهن‌تر شده است و امکان نمایش محتوا و اطلاعات بیشتر را در نمایشگر فراهم می‌کند.

نوار جدید بازی Game Bar

آیا به بازی کردن روی دستگاه ویندوز ۱۰ خود علاقه دارید؟ اگر پاسخ مثبت است، پس حتما از تغییرات جدید این سیستم‌عامل در بخش گیمینگ خوشحال خواهید شد. مایکروسافت به‌منظور کاربردی‌تر ساختن نوار بازی برای پی‌سی گیمرها هنگام انجام بازی، این نوار را به‌طور کامل در رداستون ۵ بازطراحی کرده است. نوار بازی دیگر صرفا یک ابزار ساده برای ثبت اسکرین‌شات و ضبط ویدئو نخواهد بود؛ بلکه اکنون اطلاعات پردازشی سودمند از جمله مصرف CPU، پردازنده‌ی گرافیکی و رم را نمایش می‌دهد. ظاهر این نوار نیز به‌کلی دگرگون شده و از رابط کاربری مرتب‌تری بهره می‌گیرد که به نسبت قبل قابل‌درک‌تر است.

تمام ویژگی‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی نوار بازی کماکان قابل دسترسی هستند؛ با این حال اکنون جزئیات بیشتری دارند و حتی برای گیمرهای حرفه‌ای‌ ویندوز که از قابلیت Mixer استفاده نمی‌کنند نیز کاربردی خواهند بود. این نوار همچنین از طریق منوی استارت در ویندوز ۱۰ قابل دسترسی است تا ماهیت آن به‌عنوان یک ویژگی کاربردی برای برخی از افرادی که احتمالا از وجود آن باخبر نیستند، به‌نحو بهتری مورد تاکید قرار گیرد.

مایکروسافت اج Microsoft Edge

عملکرد بهتر، رابط کاریری جدید‌هاب و تنظیمات و بهبودهای نامحسوس طراحی همچون ایجاد افکت‌های سایه پشت تب‌ها. اگر تاکنون از مرورگر دیگری غیر از اج به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض خود استفاده می‌کرده‌اید، بد نیست که در رداستون ۵ فرصتی دوباره به آن بدهید.

نت‌پد Notepad

بله، تیتر را درست خواندید. برای نخستین بار پس از مدت‌ها، مایکروسافت برنامه‌ی قدیمی نت‌پد را در ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کرده است. نت‌پد اکنون از پایان خطوط یونیکس و لینوکس (LF) و مکینتاش (CR) و همچنین قابلیت بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی متون پشتیبانی می‌کند. علاوه‌بر این، کلیک راست متن برای جستجو با بینگ و تنظیم متن هنگام استفاده از شماره‌های خط از دیگر ویژگی‌های نت‌پد جدید به‌شمار می‌روند.

فعال یا غیر فعال کردن حالت «خواب زمستانی» در ویندوز

To make hibernation available/unavailable, follow these steps:

 1. Press the Windows button on the keyboard to open Start menu or Start screen.
 2. Search for cmd. In the search results list, right-click Command Prompt, and then click Run as Administrator.
 3. When you are prompted by User Account Control, click Continue.
 4. At the command prompt, type powercfg.exe /hibernate on for available and type powercfg.exe /hibernate on for unavailable, and then press Enter.
 5. Type exit, and then press Enter to close the Command Prompt window.

تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز

نسخه Core فقط Windows 8.1 ساده و پایه هست و ابزارها و ویژگی‌های اضافی رو نداره.
نسخه Single Language مثل Core هست، فقط برای یک زبان آماده شده (انگلیسی) تا حجمش کمتر و سبک تر باشه.
نسخه Pro برای کاربران خانگی حرفه‌ای هست و یک سری قابلیت‌های اضافی داره.
نسخه Enterprise هم برای شرکت‌ها و موسسات هست، تمام قابلیت‌های نسخه Pro و چند قابلیت اضافی دیگه مثل Windows 2 Go و ... هم داره و کامل‌ترین نسخه Windows 8.1 محسوب میشه.
نسخه‌های با پسوند N تا اونجا که اطلاع دارم مخصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستن، پسوند VL هم مال Volume هست و به نحوه فروشش مربوط میشه. (Volume= فروش عمده / Retail= فروش خرده).
RTM یعنی نسخه نهایی ویندوز که منتشر شده
و AIO یا All In One یعنی تمام ورژن‌های ویندوز یعنی پرو اینترپرایز و استاندارد در یک فایل iso قرار داره و شما موقع نصب میتونی یکی از اونارو انتخاب کنی
در واقع AIO‌ها هم داخلشون اخرین نسخه یا همون RTM قرار داره ولی خبی چون حجمش بیشتره میان برا راحتی کاربرا اونو تبدیل میکنن به نسخه‌های جدا تا هر کاربر بنا به علاقه و نیازش فقط همونو دانلود کنه
وگرنه از نظر نسخه نهایی بودن فرقی با هم ندارن

What does RTM/RTW mean? (part 1) – canthe's WebLog
What does RTM/RTW mean? (Part 2) – canthe's WebLog

نسخه مختلف ویندوز ۱۰

در حال حاضر دوازده نسخه مختلف وجود داره واسه ویندوز 10 که به شرح پایینه :
⦁ Home
⦁ Pro
⦁ Pro for Workstations
⦁ Education
⦁ Pro Education
⦁ Enterprise
⦁ Enterprise LTSC
⦁ IoT
⦁ Team
⦁ Mobile (دیگه توسعه داده نمیشه)
⦁ Mobile Enterprise (این هم دیگه توسعه داده نمیشه)
⦁ S
مقایسه نسخه‌های مختلف ویندوز 10
نسخه‌های مختلف ویندوز 10
عکس بالا از ویکی پدیا است.
سه تا نسخه اولی ویندوز 10 یعنی Home, pro ,Pro for Workstations نسخه‌های بیس یا baseline هستند و تنها نسخه‌هایی هستند که میتونید به صورت تکی تو فروشگاه‌های خرده فروشی خریداریشون کنید. اما فرق این سه تا نسخه با همدیگه چیه؟ نسخه خانگی یا HOME واسه مصارف خانگی درست شده و خیلی محدود هست از نظر ویژگی‌ها و قابلیت‌ها. مثلا Group Policy رو نداره گروپ پالیسی خیلی واسه یک کاربر معمولی کاربردی نداره اما واسه کسی که میخواد ویندوز رو تنظیم و دستکاری کنه کارا هست، مثلا واسه من خیلی مفید بوده . ملحقات دیگه‌ای که نسخه خانگی ویندوز از اونها محروم است به شرح زیره .
تفاوت نسخه Home با Pro :
Device guard
BitLocker
Hyper-V
Remote desktop
البته این چهار تای اخری هم واسه مصرف کننده خانگی استفاده نداره به جز Hyper-V ک میشه با VirtualBox جایگزینش کرد.‌هایپر وی سخت افزار خاصی نیاز داره در غیر این صورت اجرا نمیشه مثلا سی پی یو باید یک سری ویژگی‌ها داشته باشه که خب مادربردا و سی پی یو‌های یکمی قدیمی تر چنین ویژگی‌هایی رو ندارند.
نسخه PRO واسه محیط تجاری درست شده و تمام امکانات نسخه خانگی ویندوز رو داره به علاوه اون 4 تا چیزی ک گفتم Home نداره یعنی‌هایپر وی، بیتلاکر، ریموت دکستاپ که نرم افزار اتصال از راه دور سیستم عامل‌های مایکروسافت هست اما برای همین هم جایگزین‌های زیادی هست مثلا AnyDesk و دیوایس گارد . مزیتش پشتیبانی از گروپ پالیسی ویندوزه که گفتم خیلی مفید و خیلی چیزارو میشه توش تغییر داد حتی امنیت ویندوزم میتونید خیلی در سطح پیشرفته بالاببرید از طریق گروپ پالیسی ایشالله یه روز اگه فرصت شد یه پست هم کامل در مورد گروپ پالیسی میزارم.
نسخه Pro for Workstations این هم واسه مصارف تجاری (مثلا دیتاسنتر‌ها) درست شده و برای پشتیبانی ازسخت افزار‌های خاص مثلا Intel Xeon یا فایل سیستم ReFS که میشه به نسخه پیشرفته تر و جدید تر NTFS حسابش کنیم یا RAM‌های خاص و قوی مثل NVDIMM-N که یه مدل از رم ان که حتی با قطع شدن برق هم بازم اطلاعات داخلشون میمونه .تموم امکانات نسخه پرو یا حرفه‌ای رو داره به علاوه اینکه از سخت افزار‌های خاص هم پشتیبانی میکنه. فکر نکنم برای هر کسی کاربر داشته باشه پس به عنوان یه گزینه معمولی نیست و جز مصارف خاص هست.
دو تا نسخه دوم یعنی Education و Pro Education شبیه نسخه ENTERPRISE هستند که یکم دیگه در موردش توضیح میدم با این تفاوت که نسخه Education PRO مقدار زیادی از امکانات نسخه اینترپرایز رو نداره و شبیه نسخه PRO (حرفه ای) هست، فقط نحوه لایسنس دهیش فرق داره با نسخه PRO که Volume Licensing هست. پس هر موقع اسم Education PRO رو شنیدین بدونید همون نسخه Pro هست و واسه‌ی ما که داخل ایرانیم فرقی نداره.
اما دو نسخه دیگر یعنی Enterprise و Enterprise LTSC از اسمشون مشخصه چی هستند. مخصوص اینترپراز هستند یعنی شرکت‌های تجاری و بزرگ. حالا تعریف خاصی از اینترپرایز وجود نداره ولی عموما شرکتایی که بیشتر از 1000 تا کارمند دارند میگن بهشون اینترپراز. شرکتای مختلف تعریف مختلفی دارند از این واژه و شرکت‌های نرم افزاری که لایسنس ارائه میدن به این شرکت‌های و موسسات تجاری مثلا میگه اگه شما بیشتر از 500 نفر کارمند دارید enterprise license باید خریداری کنید.
نسخه Enterprise ویندوز شبیه نسخه PRO هست به علاوه محلقات اضافه دیگه. یعنی ویندوز Enterprise تمام اون چیزهایی ک نسخه حرفه‌ای داره رو داره، به اضافه یک سری امکانات دیگه.
تفاوت ویندوز نسخه PRO و PRO VS Enterprise) Enterprise) به شرح زیره:
⦁ AppLocker
⦁ BranchCache
⦁ Credential Guard
⦁ DirectAccess
⦁ Microsoft App-V
⦁ Microsoft UE-V
⦁ User experience control and lockdown
⦁ (Unified Write Filter (UWF
⦁ Shell Launcher
تموم موارد بالا در نسخه enterprise ویندوز موجوده ولی نسخه حرفه‌ای نداره. که به غیر از AppLocker و CredentiaGuard مابقی به درد موسسات تجاری میخوره و واسه یک کاربر خانگی استفاده‌ای نداره. AppLocker یه ویژگی امنیتی تو ویندوز هست و از قدیم هم موجوده بوده که بهتون این قابلیت رو میده که دستگاه هتون رو قفل کنید و اجازه اجرای نرم افزار‌های خاص و درایور‌های خاص و اسکریپت‌های خاص رو فقط به ویندوز بدین. واسه این طراحی شده که دستگاهتون در مقابل بد افزار‌ها امن باشه. تو میحط تجاری چون دامنه تهدید وسیع تره، مایکروسافت این قابلیت رو به نسخه Enterprise اضافه کرده تا ادمین‌ها بتونن امنیت ورک استیشن‌هاشون رو تامین کنند. در نسخه اینترپرایز AppLocker به راحتی از محل گروپ پالیسی قابل تنظیم و اجرا هست.
لازمه بگم تو نسخه PRO هم میتونید از این APPLocker استفاده کنید و به اصطلاح deploy کنیدش ولی یکم سخته و از طریق گروپ پالیسی چنین چیزی امکان پذیر نیست. محدودیتی هست که مایکروسافت ایجاد کرده.
تا اینجا با نسخه‌های مختلف ویندوز به صورت کامل اشنا شدین و همینطور تفاوت بین نسخه‌های مختلف ویندوز رو متوجه شدین. حالا بریم سراغ اصل موضوع ک LTCS چیه.
WINDOWS LTSC چیست و چرا باید هر چه سریع تر به نصب این نسخه اقدام کنین :
LTSC 2019
ویندوز LTSC
Long Term Servicing Channel یا به صورت مخفف LTSC که قبلا LTSB اسمش بود و مایکروسافت اسمشو تغییر داد به LTSC نسخه‌ای هست که برای مراکز خاص و حساس درست شده. جاهایی که جز ویندوز و امکانات اصلی و هسته‌ای ویندوز به چیزی نیاز ندارند مثلا میگم وزارت دفاع امریکا، ارتش، دستگاه‌های ATM، سیستم‌های بلیط دهی فرودگاه‌ها، دستگاه‌های تجهیزات پزشکی مثل MRI و شبیه این موارد.
نسخه LTSC به جز اپدیت‌های امنیتی هیچ اپدیت دیگه‌ای دریافت نمیکنه .پس اگه از اون دسته از ادمایید که علاقه ندارید موش ازمایشگاهی مایکروسافت باشید و امکانات جدید ویندوز که پر از باگ هستند رو هر چند ماه یه باری ب اجبار تجربه کنید حتما از این نسخه LTSC باید استفاده کنی. مبنا تو این نسخه بر اینه که شما جز همین امکاناتی ک ویندوز در حال حاضر داره هیچ چیز دیگه‌ای اضافه نمیخواید مثلا تم روشن رو نمیخواید، یا امکانات جدید دیگه مثل Cloud Clipboard، Dark Mode for File Explore وامثال اینهارو که بهشون feature updates میگن رو نیاز ندارید.
مایکروسافت به مدت بلند مدت (لانگ تایم) فقط به شما اپدیت امنیتی میده و بس یعنی حداقل‌هارو بهتون میده ک سیستمتون امن باشه(مثل بقیه ورژن‌های ویندوز) و چیز اضافه دیگه‌ای تحویل نمیگیرید : ) مایکروسافت قول داده که این نسخه‌ها ساپورت ده ساله دارن یعنی شما الان اگه نسخه LTSC 2019 رو نصب کنی تا سال 2029 اپدیت میگیری. سیاست مایکروسافت در حال حاضر بر اینه که هر سه سال یک نسخه جدید از این ویندوز ارائه بده .نسخه قبلی بود اسمش LTSC 2016 و بعد از سه سال چند ماه پیش مایکروسافت نسخه 2019 رو ارائه داد.این نسخه پایدار‌ترین و کم مشکل‌ترین نسخه ویندوزه.
ویندوز ltsc
LongTermServicingChannel
این نسخه از ویندوز همون enterprise به علاوه یک سری اتفاقای خوب دیگه خوب دیگه یعنی امکانات نسخه اینترپرایز رو داره دقیقا عین همون ولی با یک سری تفاوت ک توضیح میدم چی هستند. اول یک مقدمه در مورد ویندوز10 بگم و بعد بریم سراغ اون تفاوتا. همونطور که میدونید مایکروسافت از زمان ارائه ویندوز 10 شروع کرد سیستم عامل خودشو به پر کردن با نرم افزار‌های غیر ضروری و بی مصرف .مثلا میگم مایکروسافت یک موزیک پلیر خیلی ساده و ابتدایی اضافه کرد به ویندوز 10 به اسم Groove Music یا نرم افزار نمایش عکس به اسم Photos یا skype رو از پیش نصب شده با ویندوز ارائه داد یا مروگر Microsoft Edge ک خیلی هم ضعف داش.
مایکروسافت به شما این اختیار رو نمیداد که حتی تصمیم بگیرید این برنامه‌ها نصب بشه یا نشه و به اجبار باید نگهش میداشتید بدون قابلیت پاک کردن. یک سری از این نرم افزارهارو میشه پاک کرد ولی یک سری رو نمیشه پاک کرد. مثلا میگم سرویس‌های مربوط به ایکس باکس و گیمینگ که قابلیت پاک شدن ندارند. این موضوع خیلی ازار دهندست و کاربران ویندوز رو ناراحت کرده.
خیلی‌ها دوست دارن مثلا موزیک پلیر خودشون رو داشته باشن یا نرم افزار نمایش عکس خودشون رو داشته باشن و علاقه‌ای هم ندارند که ویندوزشون با چیزای غیر ضروری پر شده باشه.این نرم افزارها telemetry ارسال میکنه به مایکروسافت، یعنی یک سری داده را از ویندوز شما ارسال میکنه به سرور‌های مایکروسافت و این موضوع حریم شخصی شما را در خطر می‌اندازد.
شما اگه پاکشون کنید (از هر روشی که استفاده کنید حتی پاورشل)، بازهم بعد از اپدیت کردن ویندوز تموم اون نرم افزار‌های از پیش نصب شده باز میگردن به ویندوز!
ویندوز LTSC حسنش اینه که اولا Microsoft Store رو نداره . مشکل Store اینه که همیشه تلمتری میفرسه به سرورای مایکروسافت و همینطور یک سری بازی رو خودش نصب میکنه رو سیستم عاملتون البته میشه از داخل گروپ پالیسی غیر فعالش کرد ولی با غیر فعال کردنش باعث بروز عیوبی در ویندوز میشه.مثلا اون نرم افزار‌های از پیش نصب شده دیگه نمیتونن اپدیت بشن.
تنها حسن Microsoft Store اینه که نرم افزارهاش امنیتشون بیشتر از بقیه نرم افزار‌هاست چون داخل AppContainer اجرا میشه یه محیط ایزوله شده که دسترسی‌های نرم افزار رو محدود میکنه و فقط به جاهایی ک باید دسترسی داشته باشن اجازه دسترسی میده. این تنها حسن نرم افزار‌های Microsoft Store هست.
یعنی اگه کسی بخواد اون نرم افزار شمارو EXPLOIT کنه کارش خیلی سخت تر و مشکل تره تا وقتی ک بخواد یه نرم افزار WIN32 رو EXPLOIT کنه. از WIN32 منظورم نرم افزار‌هایی که داخل سایت‌های دانلود هست و از استور مایکروسافت دانلود نمیشن .از خصوصیات دیگه LTSC اینه که جز ماشین حساب هیچ نرم افزار از پیش نصب شده دیگه‌ای نداره .یعنی اسکایپی وچود نداره، Microsoft Edge وجود نداره، Groove Music و … وجود نداره.
تفاوت‌های کامل windows ltsc با دیگر نسخه‌ها :

 1. Windows Analytics Upgrade این نسخه رو ساپورت نمیکنه
 2. مرورگر اج کاملا حذف شده و وجود نداره
 3. عدم پشتیبانی از Cortana (خیلی خوبه این موضوع)
 4. عدم پشتیبانی از Windows Store
 5. عدم پشتیبانی از سخت افزار‌های Surface
 6. از سال 2020 این نسخه دیگه Microsoft Office 365 رو پشتیبانی نخواهد کرد.
 7. عدم پشتیبانی از ملحقات و بهینه سازی‌های جدید Windows Defender ATP
 8. اپدیت‌هایی که مربوط به مشکلات غیر امنیتی ویندوز هست برای این نسخه ارائه نمیشه(این موضوع اصلا جای نگرانی نداره چون ملحقات جدید مایکروسافت همیشه مشکل سازن و پر از باگ پس اگه اونارو نداشته باشید اپدیتی هم نیاز ندارید)
 9. لیست کامل نرم افزار‌های حذف شده در LTSC:Microsoft.3DBuilder, Microsoft.BingWeather, Microsoft.Messaging, Microsoft3DViewer, MicrosoftStickyNotes, Microsoft.MixedReality.Portal, Microsoft.MSPaint, Microsoft.People, Microsoft.SkypeApp, Microsoft.Wallet, Microsoft.Windows.Photos, Microsoft.WindowsMaps, Microsoft.ZuneMusic ویندوز استور و مروگر Edge. بلکه کاربران ویندوز، بتا تستر از این محصولات مایکروسافت استفاده می‌کنند.

پارتیشن بندی‌هارد و برتری GPT نسبت تفاوت MBR

MBR: Master Boot Record

استاندارد MBR نخستین بار در سال 1983 و همراه با DOS 2.0 معرفی شد. این عبارت از سرواژه‌های Master Boot Record گرفته شده است و علت این نام‌گذاری هم آن است که MBR یک بخش ویژه برای بوت است که در ابتدای یک درایو قرار می‌گیرد. این بخش حاوی یک boot loader برای سیستم عامل نصب شده و اطلاعاتی در مورد پارتیشن‌های منطقی درایو است.

Boot Loader هم یک کد کوتاه است که بوت لودر بزرگتر را از یک پارتیشن دیگر روی درایو لود می‌کند. MBR مهمترین ساختار قالب بندی داده‌ها بر روی‌هارد دیسک محسوب می‌شود. در داخل MBR یک کد اجرایی بسیار کوچک به نام Master Boot Code، مشخصه یا Signature Disk و همچنین جدول پارتیشن‌ها یا Partition Table دیسک شما قرار دارد. در انتهای MBR یک ساختار 2 بایتی به نام Signature Word وجود دارد که همیشه به شکل 0x55AA ست شده است و انتهای سکتور را مشخص می‌کند. همچنین Signature Word وظیفه علامت گذاری انتهای EBR یا Extended Boot Record را به همراه Boot Sector بر عهده دارد. شناسه دیسک یا Disk Signature یک عدد منحصر به فرد است که در offset‌ای به شکل 0x0aB8 قرار می‌گیرد و وظیفه شناساندن دیسک به سیستم عامل را بر عهده دارد.
فعالیت‌های MBR بطور کلی به شکل زیر خلاصه می‌شود:

پیدا کردن سکتور شروع یا Starting Sector پارتیشن فعال یا Active Partition
لود یک کپی از Boot Sector از داخل Active Partition به داخل Memory سیستم
انتقال دستورات کنترلی به کدهای اجرایی موجود در Boot Sector
اسکن کردن جدول پارتیشن‌ها یا Partition Table برای پیدا کردن پارتیشن فعال یا Active Partition

اگر به هر دلیلی MBR نتواند هر یک از فعالیت‌های بالا را به درستی انجام دهد سیستم یکی از خطاهای زیر را صادر می‌کند:

Invalid Partition Table
Error Loading Operating System
Missing Operating System

GPT: GUID Partition Table

عبارت GPT مخفف GUID Partition Table به معنای جدول پارتیشن GUID است که طرح‌بندی جدیدتری نسبت به MBR است و به تدریج جایگزین آن خواهد شد. این استاندارد محدودیت‌های MBR را ندارد و پارتیشن‌ها می‌توانند به مراتب بزرگ‌تر باشند و محدودیت ظرفیت آنها نیز به سیستم عامل و سیستم پرونده یا فایل سیستم آنها بستگی دارد. این کار منجر به استفاده از شناسه ­های منحصر به فرد جهانی (GUID) برای تعریف پارتیشن می‌شود، و بخشی از استاندارد UEFI یا Unified Extensible Firmware Interface است. با استفاده از استاندارد GPT می‌توان تعداد نامحدودی پارتیشن را ایجاد نمود و محدودیتی که در اینجا با آن روبرو خواهید بود سیستم عامل شماست و دیگر نیازی به ایجاد پارتیشن از نوع Extended نخواهید داشت.
در دیسک‌های MBR داده‌های مربوط به پارتیشن‌بندی و بوت در یک موقعیت ذخیره می‌شوند و چنانچه این داده‌ها اور رایت یا مخدوش شوند به دردسر بزرگی خواهید افتاد. در مقابل GPT نسخه‌های متعددی از این داده‌ها را روی دیسک ذخیره می‌کند و به همین دلیل اطمینان‌پذیری بالاتری داشته و در صورت وارد آمدن آسیب به دیسک می‌توان آنها را بازیابی کرد.

همانطور که می‌بینید یک GPT اولیه Primary GPT در ابتدای‌هارد دیسک وجود دارد، و یک GPT ثانویه در انتها‌ی‌هارد درایو موجود است. این چیزی است که باعث برتری GPT نسبت به MBR می­شود، GPT هدر پشتیبان و جدول پارتیشن را در انتهای دیسک ذخیره می­کند، در نتیجه درصورتی که جداول اصلی دچار خرابی شوند، می­تواند آنها را بازیابی و ترمیم کند. همچنین کنترل‌های CRC32 را برای شناسایی خطاهای و انحرافات هدر و جدول پارتیشن را انجام می‌دهد. اما در سیستم MBR هیج راهی برای تشخیص اینکه به داده‌های سیستم آسیب رسیده است یا خیر وجود ندارد و تنها در زمان بوت شدن سیستم متوجه می‌شوید که سیستم با مشکل روبروست و پارتیشن‌های درایو شما ناپدید شده‌اند.

پشتیبانی سیستم عامل

Mac‌های اینتلی از GPT به طور پیش فرض استفاده می­کنند، و در حالت معمول بدون استفاده از ترند شما قادر به نصب macOS بر روی یک سیستم MBR نخواهید بود. سیستم عامل Mac بر روی دیسک MBR اجرا خواهد شد، اگرچه قادر به نصب بر روی آن نیستید.
اغلب کرنلهای لینوکس با پشتیبانی GPT هستند. مگر اینکه شما کرنل خود را کامپایل کرده باشید، و این قابلیت را به آن اضافه نکرده باشید، بنابراین به طور معمول مشکلی در کار با دیسک GPT وجود ندارد. البته شما مجبور خواهید بود از Grub 2 به عنوان boot loader استفاده کنید.
برای ویندوز، تنها نسخه‌های 64 بیتی و ویندوز XP به بعد بوت از دیسک GPT پشتیبانی می‌­کنند. اگر یک لپ‌تاپ با سیستم‌عامل از پیش نصب شده با ویندوز 8 یا 10 با ساختار 64 بیتی دارید، به احتمال زیاد از GPT استفاده می­‌کند. برای ویندوز 7 و نسخه‌های قبلی، تنظیمات پیش فرض MBR به جای GPT خواهد بود.

نتیجه تفاوت بین MBR و GPT

در اغلب موارد، شما با هر کدام از MBR یا GPT مشکلی نخواهید داشت. تنها در وضعیتی که نیاز به یک پارتیشن بزرگتر از 2 ترابایت دارید، نیاز است از GPT استفاده کنید، و یا MBR را به GPT تبدیل کنید. البته کامپیوترهای جدیدتر که از UEFI استفاده می‌کنند، تنها از GPT پشتیبانی می­‌کنند. اگر تمایل دارید از UEFI که بوت سریع‌تر و امن‌تری دارد استفاده کنید باید از پارتیشن‌های GPT استفاده کنید.

ریجستری

15 NirSoft Utilities Every Windows User Should Have

Autoruns for Windows - Windows Sysinternals | Microsoft Docs

WhatInStartup - Disable/delete programs at Windows startup

برنامه‌های پیشنهادی برای ویندوز ماکروسافت

 1. ضروری‌ها
  1. نصب درایورهای کامپیوتر(از طریق Device manager)
  2. غیرفعال کردن به روز رسانی‌های سیستم
  3. Adobe.Flash.Player
   1. IE
   2. Firefox
  4. Silverlight
  5. ESET_Smart_Security
  6. Mozilla.Firefox
   1. افزونه مدیریت دانلودها(DownThemAll)
  7. winrar
  8. K-Lite.Mega.Codec.Pack
  9. Messenger
   1. Yahoo
   2. Skype
   3. ooVoo
  10. Adobe.Shockwave.Player
  11. Office 2013
  12. Fonts farsi Borna
  13.  Picture Manger      (به وسیلهSharePointDesigner)
  14. Actived Windows & Office
 2. غیر ضروری‌ها
  1. Adobe.Photoshop.CS
  2. Universal.Document.Converter
  3. PDF Editor
   1. Adobe Acrobat Reader 8 Professional
   2. Infix.PDF.Editor.Pro
  4. Babylon
  5. Browser
   1. Google.Chrome
   2. Avant Browser
  6. Thunderbird
  7. Copy CD
   1. gBurner
   2. UltraISO
  8. Mobile Broadband Network Adapter
   Mobile Broadband Toolkit : stay connected, monitor usage, send SMS
   Mobile Broadband SMS Toolkit

  9. VirtualBox

 

BlueLife.Hosts.Editor.1.2

dupeGuru

FolderInfo

LibgenDesktop

WirelessKeyView

PasswordFox

PDF Password Remover

Adept.PDF.Password.Remover

Portable CCleaner 3.17.1688 Final
MyLanViewer.4.9.12.iso
Remote Desktop Connection 7.0 client
Raxco PerfectDisk 12.5.310 PRO
Duplicate.File.Detective
Kristanix_File_Renamer_Turbo

gBurner
UltraISO
NetTransport
Adobe Reader X
internetdownloadmanager
fdminst
Silverlight
Firefox
Chrome
Skype
K-Lite Codec Pack
WinRAR
7ZIP
Everything
NymgoInstaller
Foxit PhantomPDF
autoruns.exe

Farsi Font Good.iso
farsi shift+Alt

نمایش عکس

IrfanView

In Properties, File-handling, check "Jump to next file after deleting/moving."
In Properties, File-handling, check "Ask me before deleting files"
In Properties, Extensions, click "Image only"
In Properties, Extensions, check "Load only associated types while moving through directory"
In Properties, Start/Exit options, Extensions, check "Only 1 instance of IrfanView is active"

Ctrl+y بعد از انتخاب محدود جهت حذف حاشیه عکس

PDF

sumatra pdf

sumatra pdf UseFixedPageUI = ture

How to copy, select and search text in ePub books using SumatraPDF
1. Click on the menu button (in the top left corner) of SumatraPDF's interface
2. Navigate to the Settings menu and click on Advanced Options.
3. A text document named "SumatraPDF-settings.txt" should open in Notepad (or your default editor).
4. Look for the line which says UseFixedPageUI = false. It's under the EbookUI settings.

Customizing SumatraPDF

NirSoft - freeware utilities: password recovery, system utilities, desktop utilities

CBR Reader

CBR Reader - the most popular comic book reader

آموزش رسم نمودار درختی (سازمانی) در مایکروسافت ورد (تصویری)

https://www.farazsoft.ir/how-to-make-a-tree-chat-in-word/
7learn.com
https://7learn.com/tutorials/learn-interactive-map-charts-with-highcharts-part44

How to Turn Off Automatic Updates on Windows 10

Why Would I Need to Know How to Disable Windows 10 Updates?

Operating system, driver, and application updates can often lead to unexpected behavior on the computer on which they are installed. One way to protect yourself and your machine from unanticipated problems is to perform a backup before installing updates to your system.
Unfortunately, when automatic updates are being installed without your approval, you cannot take this precautionary step and face the possibility of having to resort to an older backup if you need to go back past the update.
Many updates need to reboot your machine when complete and certainly take up bandwidth while downloading. This can lead to slower response time and unforeseen reboots that can cause havoc with your work life.
So there are indeed valid reasons to turn off automatic updates in Windows 10. Just be careful not to turn the service off and forget to check for updates. While automatic updates can be problematic, letting your system lag behind critical updates can also have serious consequences.

Option 1. Disable the Windows Update Service

Windows Update is essentially just another Windows Service and can be turned off in a similar manner to other services.
Follow these steps to stop Windows 10 updates:
- Fire up the Run command (Win + R). Type in “services.msc” and hit Enter.
- disable windows 10 update
- Select the Windows Update service from the Services list.
- disable win 10 update
- Click on the “General” tab and change the “Startup Type” to “Disabled”.
- disable update windows 10
- Restart your machine.
When you want to re-enable automatic updates you just follow the same procedure except you select “Automatic” when choosing the “Startup Type”.

Option 2. Set Up a Metered Connection

If you are using WiFi to connect your Windows 10 machine to the Internet, you have the option of setting up a metered connection. In a metered connection, bandwidth is conserved by only automatically downloading and installing priority updates.
Microsoft’s method of classification may remain a mystery, but driver and software feature updates that may cause stability problems are minimized by opting for this option for stopping Windows 10 automatic updates.
To disable Windows 10 updates:
- Open the Windows Settings application (Win + I).
- how to stop windows 10 update
- Click on the ‘Network & Internet’ section.
- how to stop win 10 update
- Open ‘Wi-Fi’ and click the ‘Manage known networks’.
- howto stop windows 10 update
- Select network and in ‘Properties‘ toggle the ‘Set as metered connection’ option to ‘On’.
- stop windows 10 update
For some reason, Microsoft only offers this option if you are using a WiFi connection. If you connect to the Internet through an Ethernet cable you will not be able to set up a metered connection.

Option 3. Group Policy Editor

You can make changes to the Group Policy Editor if you are using Windows 10 Education, Pro or Enterprise editions. Users of Windows 10 Home edition are out of luck regarding this way of disabling Windows 10 updates.
If you opt for this solution, security updates will still be installed automatically. For all other updates, you will be notified that they are available and can install them at your convenience. This is the way Windows update worked in the past. Today, Microsoft wants to eliminate the need for novice users to engage in updates, but it has enforced this at the cost of flexibility for more experienced users.
Here’s how to update your Group Policy Editor to prevent automatic Windows 10 updates:
- Launch the Run command (Win + R). Type in “gpedit.msc” and hit Enter to open the group policy editor.
- win
- Drill down through “Computer Configuration” to “Administrative Templates”.
- turn off automatic updates on windows 10
- Select “Windows Components” and then “Windows Update”.
- turnoff automatic updates on windows 10
- Choose the option on the right to “Configure Automatic Updates.”
- turn off updates on windows 10
- Select the option that indicates “Notify for download and auto install”.
- turn off automatic updates windows 10
- Click “Apply” and “OK”.
- Type “Windows Update” into the Start menu and select “Windows Update Settings.”
- turn off automatic updates win 10
- Restart your computer to finish updating the group policy editor.
- Check for updates. You should be notified by Windows if it finds them but they should not be automatically installed any longer.
- turn off auto updates on windows 10
From this point forward Windows should notify you that updates are available and it is your responsibility to make sure that they get downloaded and installed.

Other

Download Sergei Strelec's WinPE - MajorGeeks


      

2000-2016 CMS Fadak. ||| Version : 4.2-b2 ||| This page was produced in : 0.002 Seconds