فدک - آموزش مجازی - مزایای آموزش الکترونیکی
آخرین تغییرات : 2016-06-13تعداد بازدید : 255

مزایای آموزش الکترونیکیهدف آموزش الکترونیکی ارتقای دانش و مهارت‎های نیروی انسانی با به کارگیری برنامه‎ای به روز و مقرون به صرفه است.حتی اگر کارمندان موسسه‎ای وقت کافی برای حضور در کلاسهای سنتی را داشته باشند.
از مزایای دیگر آموزش الکترونیکی می‌توان به این موارد اشاره کرد:
الف- آموزش همیشگی برای همه در هرجا
در این نوع آموزش، دسترسی فراگیران به مطالب و محتوای دوره وابسته به زمان و مکان نیست، در آموزش الکترونیکی افراد قادرند در هر ساعت از شبانه روز و در تمام هفته به فراگیران اطلاعات مورد نیازشان بپردازند.
ب- صرفه جویی در هزینه‎ها
در آموزش الکترونیکی از هزینه‎های رفت و آمد و هزینه‎های مربوط به اساتید و مشاوران کاسته و از اتلاف وقت جلوگیری میشود.در این نوع آموزش، دوره‎های آموزشی می‌توانند به جلسات کوتاه تری تقسیم شده و در عوض در روزها و هفته‎های بیشتری ارائه شوند. در آموزش الکترونیکی، موسسات، کارمندان خود را از دست نمی‎دهند و بازدهی کارکنان افزایش می‌یابد. زیرا به رفت و آمد در ساعت پر ترافیک نیاز نیست.
پ- تعامل بین استاد و فراگیران
راه حل آموزش الکترونیکی، همچون آموزش سنتی، موجب تعامل بین فراگیر و استاد برای درک بهتر مفاهیم می‌شود با این تفاوت که در بحث بین دو فراگیر، دیگر اعضای کلاس می‌توانند بدون توجه به بحث، به ادامه آموزش بپردازند و ناگزیر از شرکت در بحث نمی‎شوند. فنون ارتباطات و تدریس در محیط تعاملها را ممکن می‌سازد. تعامل در آموزش الکترونیکی در محیط‎هایی مانند اتاق‎های گفتگو، تابلوهای اعلانات، پست الکترونیکی و غیره امکان پذیر است.
ت- یادگیری بدون واهمه
دانشجویانی که در یک دوره آنلاین ثبت نام میکنند، وارد محیط عاری از ریسکی می‌شوند که می‌توانند در آن موارد جدیدی را آزمایش کنند و مرتکب اشتباه بدون اینکه خود را در معرض قضاوت دیگران قرار دهند.
این قابلیت به ویژه زمانی ارزش دارد که فراگیران یادگیری مهارت‎هایی نظیر تصمیم گیری و رهبری را تجربه میکنند. محیط عاری از ترس، قدرت اعتماد به نفس و خلاقیت را بالا خواهد برد.


  

2000-2016 CMS Fadak. ||| Version : 4.2-b1 ||| This page was produced in : 0.001 Seconds